Bültenler

Borsalardaki Rallide Hız Kesildi

Aralık 5, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsalardaki Rallide Hız Kesildi

Wall Street’teki güçlü kasım rallisinin yavaşlamaya devam etmesiyle borsalar güne ekside başladı.

Bugün açılışta; Dow Jones 0,23%, S&P 500 0,29% ve Nasdaq 0,36% geriledi. 

📍 Ne Oldu?

Piyasalar bir kayıp seansından kurtulmanın yollarını arıyor. Nasdaq, teknoloji şirketlerinin genel olarak düşmesiyle dünü 0,8% ekside tamamladı. S&P 500 ve 30 hisseli Dow da sırasıyla 0,5% ve 0,1% geriledi. Söz konusu geri çekilme, üç büyük ortalama için art arda beş pozitif haftanın ardından geldi.

Öte yandan Russell 2000’in 1%’lik bir kazanç kaydetmesiyle küçük sermayeli şirketler dün bu eğilimi tersine çevirdi. Endeks geçtiğimiz ay yaklaşık 7%’lik bir kazanç elde ederek hızlanan bir piyasa rallisi umutlarını artırdı. 

Bu kazançlar, Fed yetkililerinden gelen son şahin yorumlara rağmen yatırımcıların merkez bankasının gelecek yıl faiz oranlarını düşürmeye başlayacağına dair güven kazanmasıyla geldi.

👀 Ne Dediler? 

Bununla birlikte, Coastal Wealth kıdemli başkan yardımcısı Jason Heller’a göre, yatırımcılar 2024’e doğru hisse rallileri için beklentilerini hafifletmeli: 

Yüksek faiz oranları, zayıflayan tüketici ve ılımlı bilanço beklentileri göz önüne alındığında hisseler için çok az yukarı yönlü katalizör olduğuna inanıyoruz. Hisselerin dar bir işlem aralığında kalmasını bekliyoruz.

📊 Hisse Hareketleri

GitLab (GTLB) mali ilk çeyrekte beklentilerin üzerinde rakamlar açıkladı ve 2023 beklentilerini yükseltti. Düzeltilmiş faaliyet kârını artıran ve gelirlerinin yıllık bazda 32% arttığını söyleyen şirket hisseleri 10%’un üzerinde yükseldi. 

Take-Two Interactive (TTWO) hisseleri, şirketin alt kuruluşu Rockstar Games’in 2025 yılında piyasaya sürülmesi beklenen Grand Theft Auto oyunun fragmanını yayılamasının ardıdnan 2% geriledi. 

CVS Health (CVS), 2024 için açıkladığı güçlü öngörüleriyle 3% değer kazandı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC