Bültenler

Borsalarda Toparlanma Kıvılcımları

Borsalarda Toparlanma Kıvılcımları
Google News Icon Takip Et

Yatırımcılar, FED’in para politikasının görünümünü değerlendirirken, en son bilançolar ve ekonomik verileri sindirmeye başladı. Borsalarda ise toparlanma görüldü. 

Bugün açılışta; Dow Jones 0,20%, S&P 500 0,18% ve Nasdaq 0,03% yükseldi. 

📍 Ne Oldu? 

Piyasalar, yetkililerin merkez bankasının temmuz ayı toplantı tutanaklarında enflasyonu düşürmek için ek sıkılaştırmanın gerekli olabileceğini söylemesinin ardından yatırımcıların endişelerini yansıttı.

Bilgisayar ağı şirketi Cisco Systems (CSCO), beklentilerin üzerinde bir bilanço açıklayarak 3%’ten fazla değer kazandı. Öte yandan Walmart (WMT), mali yılın ikinci çeyreğinde kâr ve gelirlerini aştığını açıkladıktan sonra tüm yıl beklentilerini yükseltti.

Bilançolar tarafında Ross Stores (ROST) ve Applied Materials (AMAT) bugün kapanışta sonra çeyrek sonuçlarını açıklayacak.

🔎 Ne Dediler?

Hisseler sarsıntılı bir ağustos ayı geçiriyor. CFRA Research stratejisti Sam Stovall, “Piyasa ve sektörler momentumlarını kaybediyor. İvme kaybettiği için değerlemeler giderek daha az aşırı hale geliyor ve bence pek çok yatırımcı bu kazanç durgunluğunun sonu olarak dördüncü çeyreği beklemeye devam ediyor.” diyor. 

📊 Hisse Hareketleri

Hawaiian Electric (HE) hisseleri, Maui Electric’i denetleyen kamu hizmeti şirketinin Maui’deki orman yangınlarındaki potansiyel sorumluluğuna ilişkin endişeler nedeniyle 30%’un üzerinde değer kaybetti. Ayrıca Bank of America, hisse üzerindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatını bu hafta ikinci kez düşürerek 11 dolardan 10 dolara indirdi.

Ball (BALL) BAE Systems’in şirketin havacılık ve uzay işlerini 5,55 milyar dolar karşılığında satın aldığını açıklamasının ardından 3%  değer kazandı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC