ABD Borsası Notları

Borsalarda Rekor Coşkusu

Ocak 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Borsalarda Rekor Coşkusu

🥇 ABD hisse senedi piyasaları, S&P 500 endeksinin haftayı rekor seviyede tamamlamasıyla güçlü bir performans sergiliyor. Bu durum, Wall Street’in Ekim 2022’den bu yana süregelen bir boğa piyasasında olabileceğine işaret ediyor.

Yatırımcılar, Fed’in Mart toplantısında faiz indirimlerine başlamasını umut ediyor, ancak bu konuda belirsizlikler sürüyor. FedWatch’a göre Fed’in Mart ayında bir faiz indirimi yapılma olasılığını 46% olarak izleniyor. Önümüzdeki hafta gerçekleşecek FOMC toplantısında ise faiz oranında değişiklik beklenmezken Fed Başkanı Powell’ın enflasyona ilişkin yapacağı açıklamalar dikkatle takip edilecek.

Bu hafta yayınlanacak olan ABD öncü büyüme verisi resesyon endişelerine ilişkin görünüm sunacakken Fed’in enflasyon göstergesi olarak yakından takip ettiği çekirdek kişisel tüketim harcamaları verisi Fed’in para politikasına nasıl yaklaşacağına dair ipucu sunabilir. Ayrıca bu veriler, hisse senedi piyasalarının gelecekteki yönü üzerinde belirleyici olabilir.

Öte yandan ABD 10 yıllık ve 2 yıllık Hazine tahvili faizleri geri çekilerek, piyasalarda bir miktar rahatlama sağladı. Deutsche Bank ve Societe Generale analistleri hisse senedi ve tahvil piyasaları arasındaki sıkı ilişkiye dikkat çekiyorlar. Özellikle, tahvil piyasalarının ekonomik verilere ve yılın ilk aylarında artan arz baskısına nasıl tepki vereceği önemli olacak.

Daha detaylı okuma için “Borsa Yükselişinin Anatomisi: Geçici Bir Rekor mu Yoksa Boğa Piyasası Başlangıcı mı?” içeriğine göz atabilirsin.

📱 ABD borsalarında bugün piyasa açılışı öncesinde Teknoloji ve İletişim sektörleri öne çıkıyor. 

İşte bu sektörlerde faaliyet gösteren bazı hisseler: 👇

Teknoloji

  1. MSFT
  2. AAPL
  3. GOOGL
  4. NVDA
  5. META

İletişim

  1. TMUS
  2. VZ
  3. T

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı


Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti