Bültenler

Borsalarda Artış Devam Ediyor

August 29, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsalarda Artış Devam Ediyor

Wall Street’te ağustos ayında borsalarda nadir görülen bir harekete dönüşen artış eğilimi neyse ki bugün de devam etti.

Bugün açılışta; Dow Jones 0,22%, S&P 500 0,26% ve Nasdaq 0,31% yükseldi. 

📍 Ne Oldu? 

Hisse tarafında bugün 3M’in (MMM) etkileri devam etti. Bloomberg News’in şirketin bazı kulak tıkaçlarının hatalı olduğunu iddia eden davaları çözmeye hazır olduğunu söyleyen kaynaklara dayandırdığı haberinden bir gün sonra hisse 5%’ten fazla yükselerek endeks performansına da destek oldu.

Dünkü yükseliş, hisseler için zorlu geçecek bir ayın ardından gelen bir soluklanma olarak nitelendirilebilir. 

👀 Ne Dediler?

Fort Pitt Capital analisti Chris Barto, “Yılın en yüksek seviyelerinden biraz geri çekildiğimiz için şu anda çok fazla değerlendirme yapılıyor. Yatırımcılar yazdan geri dönüyorlar ve portföylerine bakıp ay sonuna doğru durum sorgusu yapıyorlar.” diyor. 

📊 Hisse Hareketleri

Oracle (ORCL), UBS’in şirketin “NÖTR” notunu “AL” seviyesine taşımasıyla 2% yükseldi. Ayrıca bankanın yeni hedef fiyatı, şirket hissesinin 20% yükselebileceğine işaret ediyor.

Best Buy (BBY) hisseleri, Wall Street’in beklentilerini aşan güçlü bilançosuyla 5% değer kazandı. 

Borsalarda Artış Devam Ediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC