Bültenler

Borsalar Yeniden Hız Kazanıyor

August 22, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsalar Yeniden Hız Kazanıyor

ABD borsaları, geçen haftaki gerilemeden silkinmeye devam ediyor. Dow Jones güne artıda başlasa da hafif düştü ancak S&P 500 ve Nasdaq olumlu ivmelerini koruyor.

Bugün açılışta; Dow Jones 0,04% gerilerken, S&P 500 0,10% ve Nasdaq 0,17% yükseldi. 

📍 Ne Oldu? 

Bugün ağırlıklı olarak bilançoların sindirilmesiyle geçti. Tüketici perakende devleri Lowe’s (LOW) ve Macy’s (M) üç aylık rakamlarını açıkladı. 

Lowe’s karışık sonuçlar açıkladıktan sonra açılışta 3% değer kazanırken, Macy’s tüm yıl için temkinli bir tahmin açıkladı ve yaklaşık 8% düştü.

Yatırımcılar Nvidia’nın (NVDA) yarın açıklayacağı rakamları da yakından takip ediyor. Şirket hisseleri dün 8%’den fazla yükselerek en çok değer kazanan teknoloji şirketlerinden biri olmuştu. Ancak bugün 1%’in üzerinde değer kaybetti. 

🔎 Ne Dediler?

AlphaSimplex stratejisti Katy Kaminski “Borsada geçen hafta görmediğimiz olumlu bir dönüş görüyoruz. Faizlerin daha uzun süre daha yüksek olacağını düşünüyoruz ve belki de borsa buna razıdır.” diyor.  

👀 Makroekonomik Veriler

Ekonomik veriler tarafında Wall Street, Philadelphia FED’in imalat dışı anketinin yanı sıra Richmond FED’in imalat anketi sonuçlarını bekleyecek. 

Öte yandan konut satışları temmuzda bir önceki aya göre 2,2%, bir önceki yılın aynı ayına göre 16,6% geriledi.

📊 Hisse Hareketleri

Fabrinet (FN) hisseleri, şiketin analist beklentilerini aşan mali dördüncü çeyrek bilançosunun ardından 23%’ün üzerinde değer kazandı. Şirket bu dönemde 641,4 milyon dolarlık beklentileri aşarak 655,9 milyon dolar gelir elde etti.

Dick’s Sporting Goods (DKS) hem beklentilerin altında kalan bilançosu hem de yılın geri kalanına yönelik zayıf tahminleriyle 20% geriledi. 

AppLovin (APP) hisseleri, Jefferies’in şirketin “TUT” notunu “AL” seviyesine yükseltmesiyle 1,5%’a yakın yükseldi.

Borsalar Yeniden Hız Kazanıyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC