Bültenler

Borsalar Kırmızıda Kapandı

November 22, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsalar Kırmızıda Kapandı

Yatırımcıların Fed’in son politika toplantısının tutanaklarına çok az tepki vermesinin ardından ABD borsaları gün içinde perakendecilerden gelen karışık bilançolarla ekside kapandı. 

Dün kapanışta; Nasdaq 0,59%, S&P 500 0,20% ve Dow Jones 0,18% düştü.

Analist Yorumu 

Yatırımcılar, Fed’in 31 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen ve yetkililerin güçlü ABD ekonomisinin enflasyonun yeniden hızlanmasına neden olabileceğinden endişe duyduklarını ancak yatırımcıları merkez bankasının bir sonraki hamlesinin gelecek yıl faiz indirimi olacağı konusunda caydıracak bir şey yapmadığını gösteren toplantı tutanakları da yakından takip etti. 

LPL Financial baş küresel stratejisti Quincy Krosby “Bugünkü durgun piyasa, Fed’i yanlış yorumladığına inanan bir piyasadan ziyade, kısa vadeli aşırı alım piyasasının bir fonksiyonu. Yine de piyasa, Fed’in işinin bittiğine ve verdiği mesajdan bağımsız olarak ekonominin 2024’te faiz indirimleriyle yardıma ihtiyaç duyacağına inanıyor.” yorumunu yapıyor. 

Borsayı Hareket Ettirenler

1. Büyük kazançların ardından gelen konsolidasyon

2. Perakendecilerin karışık bilançolarına gelen tepkiler

3. Piyasa değeri yüksek (mega-cap) hisselerdeki görece zayıf görünüm

Öne Çıkan Sektörler

Güçlü: Ham Madde, Sağlık, Tüketici Ürünleri

Zayıf: Teknoloji, Kamu Hizmetleri, Emlak, İletişim

Öne Çıkan Hisseler

Abercrombie & Fitch (ANF), üçüncü çeyrek için beklentilerin üzerinde açıkladığı bilançosunda, Hollister markasında okula dönüş sezonunda güçlü bir ivme yakalamasıyla 2023 tahminlerini de yükseltti ve hisse 2,4% değer kazandı.

Dick’s Sporting Goods (DKS) Wall Street’in tahminlerini aşan bilançosu ve 2023 beklentisiyle 2,2% yükseldi. 

Kohl’s (KSS) analistlerin kâr beklentilerini aşmasına rağmen zincir mağaza satışlarındaki düşüşün yanı sıra 2023 gelir beklentisini düşürmesinin ardından 8,6% geriledi. 

Lowe’s (LOW) temel tüketim harcamaları üzerindeki baskılar sebebiyle 2023 beklentilerini düşürdü ve hisse 3,1% değer kaybetti. 

Borsalar Kırmızıda Kapandı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı