Bültenler

Borsalar Haftaya Karışık Başladı

Eylül 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsalar Haftaya Karışık Başladı

Gözler FED’in yeni faiz kararı ve para politikası görünümüne ilişkin FED Başkanı Jay Powell’ın açıklamalarına çevrilmişken, borsalar haftanın ilk gününde ağırlıklı olarak yükseldi. 

Bugün açılışta; Dow Jones 0,07% gerilerken, S&P 500 0,04% ve Nasdaq 0,14% yükseldi.

👀 Ne Dediler?

Yatırımcılar, FED’in bu haftaki politika toplantısında faiz oranlarını sabit tutacağını tahmin ediyor. Çarşamba günkü toplantının ardından piyasalar, merkez bankasının enflasyon konusundaki duruşu hakkında daha iyi bir fikir edinmeye çalışacak. 

LPL Financial stratejisti Quincy Krosby, “FED’in nasıl bir karar vereceği kasım ve aralık faiz beklentileri için çok önemli ancak bunun güvercin ya da şahin bir eğilimle sunulup sunulmayacağı finansal piyasalar için en önemli şey.” yorumunu yaptı.

CME Group’un FedWatch aracına göre, yatırımcılar FED’in çarşamba günü faizlei sabit bırakmasına 99%, kasım ayında faiz artırmasına 31% ihtimal veriyor.

📊 Hisse Hareketleri

DoorDash (DASH) hisseleri, Mizuho Securities’in şirketin “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükseltmesinin ardından 1,6% yükseldi. Wall Street şirketi, sağlam pazar payı ve gıda için güçlü tüketici harcamalarının, teslimat şirketinin ikinci yarıda tahminleri aşmasına yardımcı olacağını düşünüyor.

Micron Technology (MU), Deutsche Bank’ın dün bellek ve depolama çözümleri şirketini “TUT” seviyesindeki notunu “AL” olarak yükseltmesiyle 2%’in üzerinde değer kazandı. 

Arm Holdings (ARM) hisseleri, yeni halka açılan Arm’ın piyasadaki seviyesini bulmaya çalışmasıyla 3% düştü. Bernstein, şirketi “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” notuyla izlemeye başladı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC