Bültenler

Borsalar Güne Hafif Düşüşle Başladı

Kasım 27, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsalar Güne Hafif Düşüşle Başladı

Wall Street, hisse piyasası için üst üste dördüncü olumlu haftayı geride bırakmaya çalışırken endeksler haftanın ilk işlem gününde düşüşle açıldı.

Bugün açılışta; Dow Jones 0,06%, S&P 500 0,18% ve Nasdaq 0,19% geriledi.

📍 Ne Oldu?

Wall Street, 10 yıllık Hazine tahvilli getirilerinin ekim ayı sonlarında kısa bir süreliğine ulaştığı 5% seviyesinden gerilemesinden bu yana, hisselerin yükselmesiyle üç büyük endeks için üst üste dördüncü kazanç haftasını geride bıraktı.

Bu ralli, bazı ABD’li perakendecilerin tüketici harcamalarının zayıfladığı yönündeki uyarılarına rağmen geldi. Ayrıca bu uyarılara rağmen, Black Friday indirim etkinliğinde e-ticaret harcamaları bir önceki yıla göre 7,5% arttı.

👀 Ne Dediler? 

Apollo Global Management baş ekonomisti Torsten Slok, “New York Fed’in son hane halkı anketi, tüketicilerin rekor düzeyde yüksek bir kısmının kredi almanın çok daha zor olduğunu söylediğini gösteriyor. Ki öngörülen de buydu. Fed faiz oranlarını artırdığında tüketicilerin borç alması daha da zorlaşır.” yorumunu yapıyor. 

Buraya Dikkat!

Bu hafta da ekonomik göstergeler ve Fed yorumları açısından yoğun bir hafta olacak. Bugün yeni konut satışları ve Dallas Fed İmalat Anketi açıklanacak. 

Yatırımcılar, ilerleyen günlerde de ABD ekonomik büyüme rakamları ve çekirdek kişisel tüketim harcamaları verisini takip edecek. 

📊 Hisse Hareketleri

Okta (OKTA) hisseleri, Jefferies’in siber güvenlik şirketinin notunu “SEKTÖRE PARALEL PERFORMANS” seviyesine düşürmesiyle 2% değer kaybetti. Jefferies’e göre Okta’nın 20 Ekim’de duyurduğu güvenlik ihlali, markayı önemli ölçüde geriletti ve müşterileri arasında güven eksikliğine yol açtı.

Teva Pharmaceutical (TEVA) RBC’nin atıştırmalık şirketinin notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltmesiyle 3% yükseldi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti