Bültenler

Borsalar Düşüş Eğilimini Kırmaya Çalışıyor

Aralık 7, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsalar Düşüş Eğilimini Kırmaya Çalışıyor

ABD borsaları, kritik veri gündemi öncesi hafta başından bu yana süregelen düşüş eğilimini kırarak güne yeşilde başladı. 

Bugün açılışta; Dow Jones 0,26%, S&P 500 0,53% ve Nasdaq 0,75% yükseldi. 

📍 Ne Oldu?

İşgücü piyasaları ve dolayısıyla Fed’in haftaya açıklayacağı faiz kararına ilişkin ipuçları taşıması amacıyla bugünün gündemi yine istihdam verileri olmaya devam etti. 

Borsalar da bu önemli veri gündemi öncesi kasım ayındaki rallilerini sürdüremedi ve hafta boyunca bir düşüş ivmesine yakalandı. Dow ve S&P 500 üç günlük kayıp serilerini sürdürürken, Nasdaq ise 1%’e yakın geriledi. 

Ancak bu eğilimi bugün kırarak artıda açılan üç büyük endeks de dördüncü çeyreği artıda tamamlama yolunda ilerliyor ve bu durum, ocak ayından bu yana ivme kazanan hisse rallisini yansıtıyor. 

👀 Ne Dediler? 

RBC Capital Markets ABD hisse stratejisi başkanı Lori Calvasina “Bence yakın vadede bir miktar daha dalgalanma görmemiz mümkün. Bunun sebeplerinden biri de ekonomik büyümenin düşük kalmaya devam edeceği beklentileri” yorumunu yapıyor. 

📊 Hisse Hareketleri

GameStop (GME) analist beklentilerini karşılayamayan zayıf bilançosunun ardından 7%’ye yakın geriledi. Şirket, 1,08 milyar dolar gelir üzerinden 0,1 dolar zarar açıkladı. 

Chewy (CHWY) hisseleri, hayal kırıklığına uğratan üçüncü çeyrek rakamlarının ardından 10% düştü. Chewy, bu dönemde 2,74 milyar dolar gelir ve 0,8 dolar kâr açıkladı. 

Rivian (RIVN) Stifel’in şirket hisselerini “AL” notuyla izlemeye başlamasının ardından 1%’in üzerinde yükseldi. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti