Bültenler

Borsalar Düşse de Haftalık Artışa Doğru İlerliyor

November 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsalar Düşse de Haftalık Artışa Doğru İlerliyor

Borsalar, hafta başından bu yana devam eden güçlü ralliye bugün açılışta kısa bir mola verse de haftalık kazanç elde etmeyi bekliyor.

Bugün açılışta; Dow Jones 0,08%, S&P 500 0,06% ve Nasdaq 0,20% düştü.

📍 Ne Oldu?

Her üç ortalama da haftalık kazanç elde etmeye hazırlanıyor ve bu da üst üste üçüncü pozitif hafta olacak. S&P 500 ve Nasdaq dünkü kapanışa kadar bu hafta 2%’den fazla yükselirken, Dow 1,9%’luk bir artışa hazırlanıyor.

Bu kazançlar, yatırımcılara enflasyonun en kötüsünün ve FED’in faiz politikası konusundaki sert duruşunun sonlanabileceği konusunda umut veren soğuk enflasyon verileriyle desteklendi.

Şimdi asıl soru, yatırımcıların bu iyimserliği ayın geri kalanında da sürdürüp sürdüremeyecekleri olacak. Kasım ayında S&P 500 7,5% yükselirken, Dow 5,7%’lik bir kazanç elde etti. Nasdaq ise 9,8%’lik bir ralli yaptı.

👀 Ne Dediler? 

EMJ Capital’in kurucusu ve başkanı Eric Jackson “Bazen bir şeyin ne zaman önemli ölçüde değiştiğini anlamak zordur ama bence salı günü bir sarsıntı oldu ve işler değişti.” diyor.

📊 Hisse Hareketleri

Alibaba (BABA) hisseleri, şirketin dün bulut segmentinin halka arz planlarını rafa kaldırdığı açıklamasının ardından 2%’nin üzerinde geriledi.

BJ’s Wholesale Club (BJ) değişen tüketici davranışları sebebiyle dördüncü çeyrekte zincir mağaza satışı beklentilerini düşürdü ve 2,5% düştü.

Ross Stores (ROST) yatırımcıların şirketin güçlü üçüncü çeyrek bilançosunu kutlamaya devam etmesiyle 7% yükseldi. 

Borsalar Düşse de Haftalık Artışa Doğru İlerliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC