Bültenler

Borsalar Ağırlıklı Olarak Ekside Açıldı

November 7, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Borsalar Ağırlıklı Olarak Ekside Açıldı

Wall Street’te geçen hafta başlayan ve dün de devam eden keskin yükselişin ardından borsalar bugün açılışta karışık bir seyir izledi.

Bugün açılışta; Dow Jones 0,11% ve S&P 500 0,13% düşerken, Nasdaq 0,14% yükseldi.

📍 Ne Oldu?

Teknoloji ağırlıklı Nasdaq’ın ocak ayından bu yana ilk kez yedinci pozitif seansını yaşadığı dün, borsalar için iyi bir gün oldu. Hem S&P 500 hem de Dow sırasıyla haziran ve temmuz aylarından bu yana görülmeyen bir şekilde yükseldi.

Wall Street, her üç endeksin de 2023’teki en iyi haftasını tamamlamasının ardından geçen haftaki yükselişin devam edip edemeyeceğini görmeye çalışıyor. FED’in geçen haftaki toplantısının ardından faiz oranlarını sabit bırakmasıyla iyimserleşen yatırımcılar, Hazine tahvili getirilerinde düşüş ve hisselerde artışla karşı karşıya kaldı.

👀 Ne Dediler? 

Vital Knowledge’dan Adam Crisafulli, “Piyasalar tahvil ve hisselerde ay başından bu yana görülen büyük hareketleri sindirirken, yatırımcılar bir sonraki büyük katalizör turunu bekliyor. Önümüzdeki birkaç gün sıkıcı ama değişken olacak.” diyor. 

Deutsche Bank’tan Jim Reid de dünkü “tahvil satışları, belki de yatırımcıların geçen haftaki faiz indirimi söyleminin abartılıp abartılmadığını merak etmeye başlamasıyla geldi. Örneğin, FED için piyasa fiyatlaması cuma günkü 11%’lik orandan şimdi 16%’lık bir faiz artırımı ihtimaline işaret ediyor. Piyasa kapanışından sonra FOMC’nin daha şahin seslerinden biri olan Minneapolis Fed Kashkari’nin de ‘cini gerçekten şişeye geri koyup koymadığımızı görmek için verilerin bize gelmeye devam etmesine izin vermemiz gerekiyor’ dediğini duyduk.” yorumunu yapıyor. 

📊 Hisse Hareketleri

Uber (UBER) hisseleri, şirketin kâr ve gelirlerinde analist tahminlerini karşılayamamasına rağmen güçlü brüt rezervasyon rakamlarıyla 1,5% yükseldi. 

Planet Fitness (PLNT) üçüncü çeyrek bilançosundaki olumlu rakamların yanı sıra 2023’e yönelik beklentilerini de artırdı ve hisse 15% değer kazandı.

UBS (UBS) 844 milyon dolar vergi öncesi esas faaliyet kârı kaydederek konsensüs beklentilerinin oldukça üzerinde bir performans göstermesinin ardından 1,6% arttı. 

Borsalar Ağırlıklı Olarak Ekside Açıldı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC