Borsa Yorumları

Borsadaki Yükselişler Sonlanabilir! – Dan Niles, Satori Fonu

February 16, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsadaki Yükselişler Sonlanabilir! – Dan Niles, Satori Fonu

Satori Fonunun kurucusu Dan Niles, 2023’ün ilk yarısında -şu aralar gördüğümüz- hisselerde yaşanan bu sert yükselişlerin, yılın ikinci yarısına girerken FED faiz oranlarının 6%’ya yaklaşabileceğini ve bunun ekonomi üzerindeki etkileriyle uğraşmak zorunda kalınacağını bu nedenle de hisselerdeki yükselişlerin sonlanabileceğini söyledi.

● Niles, CNBC ile yaptığı röportajda, “Yılın ikinci yarısına girdiğimizde, şirketlerin bilançolarındaki kazançlarının daha da düştüğünü ve buna paralel olarak değerleme oranlarının da düşmeye başladığını (yani hisselerin düşeceğini) göreceksiniz.” dedi.

● “Şu anda borsayı neyin yükselttiğine baktığımda, ‘Tamam, bunun (yükselişin) çok fazla nedeni yok.’ diyorum. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan enflasyon metriklerine baktığımda ise short pozisyonlarıma (açığa satış) ekleme yapmaya başlıyorum.” dedi.

● Kurum Çin’in yeniden açılmasına bağlı olarak petrol, bakır ve alüminyuma bağlı bazı yatırım araçları (emtia, emtia üretim şirket hisseleri) ile sağlık sektöründeki hisselere yatırım yaptığını belirtiyor.

● Spesifik hisse isimleri açısından ise Niles, kurumunun Meta Platforms (META), United Airlines (UAL), Expedia (EXPE) ve Make MY Trip (MMYT) hisselerine yatırım yaptığını açıkladı.

Borsadaki Yükselişler Sonlanabilir! - Dan Niles, Satori Fonu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha