Piyasa Öncesi

Borsadaki Rallinin Havası Sönüyor

June 21, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsadaki Rallinin Havası Sönüyor

Üç günlük uzun hafta sonunun ardından yeni haftaya düşüşle başlayan borsalardaki zayıf görünüm bugün de devam ediyor. 

Çarşamba günü açılışta Dow Jones 0,43%, S&P 500 0,30% ve Nasdaq 0,39% geriledi. 

📍 Ne oldu? 

Geçen hafta FED faiz kararının bile durduramadığı ralli bu hafta hafifliyor gibi görünüyor. FED Başkanı Jerome Powell, bugün Senato’da faiz kararına yönelik yapacağı açıklama öncesi hazırlanan bir metinde, para politikacılarının enflasyonun hala çok yüksek seyrettiğine inandığı ve faiz artışlarına devam edilebileceğini söyledi. Powell, “Enflasyon baskıları yüksek seyretmeye devam ediyor ve enflasyonu 2% hedefine çekme süreci kapsamında önümüzde uzun bir yol var.” dedi. 

Öte yandan FedEx’in (FDX) beklentilerin altında gelen bilançosu hissede 3%ün üzerinde bir düşüşe neden oldu. 

🔎 Ne dediler?

LPL Financial analisti Quincy Krosby piyasalarda satın alımların fazla arttığını ve borsaların bir katalizöre ihtiyaç duyduğunu düşünüyor. Krosby, “S&P 500 ve Nasdaq’ın önemli direnç seviyelerinin üzerine çıkmasıyla borsalardaki kısa vadeli satın alımlar geçen haftanın son işlem gününde aşırı bir düzeye ulaştı.” diyor.  

❗️ Buraya Dikkat

Bugün FED Başkanı Powell Senato’nun Bankacılık Komitesi’nde faiz kararına ilişkin bir açıklama yapacak. 

📊 Hisse Hareketleri

Winnebago Industries (WGO) hisseleri, şirketin 38,2% düşüşle 900,8 milyon dolara gerileyen gelirleriyle açılışta 4,7% geriledi.

Spotify (SPOT) Wolfe Research’ün hissenin “SEKTÖR HİSSELERİNE PARALEL” notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” olarak güncellemesiyle 1% yükseldi. 

Tesla (TSLA) Barclays’in şirketin “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” olarak güncellemesine rağmen açılışta 1,2% değer kazandı. 

MicroStrategy (MSTR) açılışta 2,9% yükseldi. 

Borsadaki Rallinin Havası Sönüyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC