Borsa İstanbul Notları

Borsada Yılın İlk Haftası Nasıl Kapanıyor?

January 5, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Borsada Yılın İlk Haftası Nasıl Kapanıyor?

📊 Endeks yeni yılın ilk haftasına yüksek volatilite ile başladı. 15.15-15.20 saatlerinde 7.546 seviyesi dolaylarında -0.03% yatay seyir ile fiyatlanmaya devam ediyor.

👉 Yılın ilk işlem gününü pozitif kapatan endeks çarşamba günü gelen güçlü satış sonrasında perşembe ve bugün toparlanma eğiliminde hareketlerine devam ediyor.

💡 Bugünkü kapanışın haftalık kapanışı belirleyecek olması ile önemli olacağı düşünülebilir.

📌 Haftalık kapanış henüz gerçekleşmese de;

  • BİST BİLİŞİM
  • BİST KOBİ SANAYİ
  • BİST ANA
  • BİST HALKA ARZ
  • BİST ULAŞTIRMA

💪 Yukarıda yer alan endekslerinin haftalık bazda güçlü seyirde devam ettiği görülüyor.

📈 Yabancı ilgisinin artmış olduğu ve daha artabileceği beklentileri gündemdeyken yönelimlerinin daha likit olan varlıklara olabileceği düşünülüyor. Bu anlamda işlem hacmi ve derinliği daha yüksek hisselerin yabancı yatırımcılarca ön planda olabileceği düşünülebilir. Ayrıca 4. çeyrek finansalları yaklaşıyorken güçlü bilanço beklentisi olan şirketlerde pozitif ayrışmalar beklenebilir.

Borsada Yılın İlk Haftası Nasıl Kapanıyor?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP, Matriks.