BIST Şirket Haberleri

Borsada 3 Sektör Son 1 Ayda Gözde Oldu

January 19, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Borsada 3 Sektör Son 1 Ayda Gözde Oldu

Borsada son bir ayda en fazla kazandıran sektörler belli oldu. Yatırımcılar inşaat, madencilik ve kimya sektörlerinin hisselerine büyük ilgi gösterdi.

Borsada aylık bazda 9 sektör yükseldi, 18 sektör ise düştü. Sektör arasında en fazla kazandıran “BIST İnşaat” olurken en çok kaybettiren ise “BIST Turizm” oldu.

En Fazla Kazandıran Sektördeki Değer Artışı

En fazla kazandıran sektör olan “BIST İnşaat” sektörü son 1 ay içerisinde 12,70% oranında yükseldi ve 7.561 seviyesine ulaştı.

İkinci ve Üçüncü En Yüksek Kazandıran Sektör

Son 1 aylık dönemde en fazla kazandıran ikinci sektör 10,03% oranla “BIST Madencilik” oldu ve 6.783 seviyesine ulaştı. En fazla değer artışı gözlenen üçüncü sektör “BIST Kimya” oldu. Sektör son 1 ayda 7,27% yükselerek 10.381 ulaştı.

Borsada 3 Sektör Son 1 Ayda Gözde Oldu

Borsada 3 Sektör Son 1 Ayda Gözde Oldu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı