Borsa İstanbul

Borsa Kapanışta Neden Düştü?

Borsa Kapanışta Neden Düştü?
Google News Icon Takip Et

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi bugün uzun bir aranın ardından günü satıcılı kapattı. Endeks, 9.411 puandan başladığı günü 0,43% değer kaybıyla 9.334 puan seviyesinden kapattı. Toplam işlem hacmi 133,2 milyar lira oldu.

BIST 100 endeksi bugün gün içinde 9.450 puanla rekor seviyesini kaydetti. Ancak gelen kâr satışlarının etkisiyle bu seviyede tutunmayı başaramadı. BIST 100 Endeksinde 9.400 seviyesi kâr realizasyonlarının yaşandığı önemli bir seviye olarak izleniyor. Diğer yandan endeksin 9.000 puanın üzerinde kaldığı sürece olumlu havasını koruması bekleniyor.

Bugün, Bankacılık endeksi 2,23% değer kaybederken, holding endeksi 0,03% değer kazandı. Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran 4,83% ile bilişim, en çok gerileyen ise bankacılık olarak kaydedildi.

BIST Şirketlerinin İskonto Oranı Tarihi Seviyelerde

Öte yandan bugün Bloomberg’in MSCI Türkiye ve MSCI Gelişen Piyasalar endeksi üzerinden fiyat/kazanç oranlarını baz alarak yaptığı analize göre Türk hisse senetleri gelişen ülke hisse senetlerine göre 60% daha iskontolu.

İlgili İçeriğe Buradan Ulaşabilirsin.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı