Borsa İstanbul

Türk Hisseleri Tarihi Ucuz Seviyelerinden İşlem Görüyor – Bloomberg

Şubat 26, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Türk Hisseleri Tarihi Ucuz Seviyelerinden İşlem Görüyor – Bloomberg

Türk hisseleri gelişen ülkelerin ortalamasına göre tarihi ucuz seviyelerden işlem görmeye devam ediyor.

Bloomberg’in MSCI Türkiye ve MSCI Gelişen Piyasalar endeksi üzerinden fiyat/kazanç oranlarını baz alarak yaptığı analize göre Türk hisse senetleri gelişen ülke hisse senetlerine göre 60% daha iskontolu.

Analize göre şubat ayı itibarıyla MSCI Türkiye endeksindeki fiyat/kazanç oranı 4,93 olurken, aynı dönemde MSCI Gelişen Piyasalar endeksinde ise bu oran 11,93 oldu. Bu Türk hisselerinin, gelişen piyasalar hisse senetlerinden 60% daha ucuz olduğuna işaret etti.

Türk hisse senetlerinin, gelişen piyasalar hisse senetlerine göre iskontosu 2023 yılında 73% ile rekor kaydetmişti. Türk hisse senetleri daha önce 2012-2013 döneminde gelişen piyasalar hisseleriyle aynı fiyat/kazanç oranları üzerinden işlem görmüştü.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT