Bültenler

Borsa İstanbul’da Bu Hafta Seni Hangi Halka Arzlar Bekliyor – 11 Ekim Haftası

October 11, 2021 • 3 dakika okuma süresi
Borsa İstanbul’da Bu Hafta Seni Hangi Halka Arzlar Bekliyor – 11 Ekim Haftası

Halka arz konusunda rekor bir yıl olan 2021’de, bu hafta 3 şirket daha halka arz olacak. Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji, Hedef Holding ve Gelecek Varlık Yönetimi 14-15 Ekim 2021 tarihlerinde talep toplayacaklar.

Borsa İstanbul’da Bu Hafta Seni Hangi Halka Arzlar Bekliyor – 11 Ekim Haftası

👀 Peki, Ne Yapar Bu Şirketler?

Hedef Holding 

Hedef Holding, 1996 yılında kurulmuş bir yatırım grubudur. Holding bünyesinde sahip olduğu şirketler aracılığıyla gösterdiği başlıca faaliyet alanları; KOBİ’lere özsermaye finansmanı sağlamak, yazılım ve teknoloji alanında girişim yatırımları bulmak, portföy yönetimi ve aracı kurum hizmetlerinde bulunmaktır.

Taahhütler ve Hedefler Neler?

  • Şirket paylarının borsada işlem görmeye başladığı ilk günden itibaren YK Üyesi Sibel Gökalp, her gün 2 milyon adet alım yapacak.
  • Geri alım emri taahhüdü kapsamında alınan paylar 1 yıl boyunca halka arz fiyatının altında satılmayacak.
  • İzahnameye göre şirket yapılacak sermaye artırımı sonrasında elde edilecek kaynağın 90 milyon TL’sini, BDDK izni sonrası yatırım bankası kurmak için kullanacak.

Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji

Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji A.Ş. bir biyoteknoloji şirketidir. Şirketin başlıca faaliyetleri gerçek zamanlı polimeraz zincir reaksiyonu (Real-Time PCR) kitleri geliştirmek ve üretmek, otomatik nükleik asit izolasyon cihazları ve real- time PCR sistemleri ile çözümler sunmaktır.

Taahhütler ve Hedefler Neler?

  • Şirket 180 gün boyunca sermaye artırımı yapmayacak ve mevcut ortaklar 1 yıl boyunca pay satmayacak.
  • Alınan fon uluslararası pazarlarda büyüme, şirket satın alma ve ortaklık fırsatlarının değerlendirilmesi ve Ar-Ge faaliyetleri için daha fazla kaynak oluşturulmasında kullanılacak.

Gelecek Varlık Yönetimi

Gelecek Varlık Yönetimi A.Ş. banka ve diğer finans kuruluşlarının tahsili gecikmiş alacak portföylerini satın alarak borçların çözümlenmesi alanında hizmet veren finansal bir kuruluştur. Gelecek Varlık Yönetimi A.Ş. 2005 tarihinde FIBA Holding iştiraki olarak kurulmuştur. 

Taahhütler ve Hedefler Neler?

  • İzahnameye göre şirketin, elde edeceği halka arz gelirlerinin %40-80’ini mevcut finansal borçlarının bir kısmının geri ödenmesi, %20-60’ını ise yeni portföy yatırımlarının finansmanı için kullanılacak.

📖 Bu Yazıyı Hazırlarken Yararlandığımız Kaynaklar

SERMAYE PİYASASI KURULU BÜLTENİ – 07/10/2021

Anatolia Tanı – İzahname

Hedef Holding – İzahname 

Gelecek Varlık – Taslak İzahname 

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı