Borsa Haberleri

Borsa İstanbul Tarihinde Bir İlk! Söke Un Halk Arzı Rekor Kırdı

January 9, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Borsa İstanbul Tarihinde Bir İlk! Söke Un Halk Arzı Rekor Kırdı

Yılın ilk halka arzı için 4-5-6 Ocak tarihlerinde talep toplayan Söke Un, Borsa İstanbul tarihinde bir ilki gerçekleştirdi.

Söke’ye, halka arz büyüklüğü olan 581 milyon TL’nin 118 katı gelen talep ile Borsa tarihinin en yüksek talep katsayısı gerçekleşti. Bununla beraber 68,7 Milyar TL’lik toplam talep tutarı ise borsa tarihinde bir halka arza gelen en yüksek tutarda talep oldu.

(Halka arz fiyatı üzerinden yatırımcı grubu bazında talep ve dağıtım bilgisi aşağıdaki tabloda yer almaktadır.)

Borsa İstanbul Tarihinde Bir İlk! Söke Un Halk Arzı Rekor Kırdı

Borsa İstanbul tarihinde gerçekleştirdikleri ilkler ve halka arzın sonuçları konusunda bilgi veren Söke Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Eren Günhan Ulusoy;

“Söke, perakende un pazarının en önemli oyuncularından biri. Borsa İstanbul’da işlem gören ilk un firması unvanına Ulusoy Un sahipti. Ulusoy Un’un halka arz olmasıyla eş zamanlı yaşadığı ivmeyi Söke’ye de taşımak istedik. 60 yıldır tüketicinin tercihi olan Söke, Borsa İstanbul tarihinde talep toplamada rekorlar kırarak yatırımcının borsaya güvenini de gösterdi. Söke, talep toplamada hem kat sayısı hem talep sonucu ulaştığı rakamla Borsa İstanbul’da ilkleri gerçekleştirerek borsaya en iddialı giriş yapan firma oldu. Bizlere gösterdikleri güven ile, tarihin en yüksek talepli halka arzını gerçekleştirme gururunu yaşatan tüm yatırımcılarımıza, Söke’nin geleceğine bizimle ortak oldukları için teşekkür ederiz.” dedi.

60. yılında halka arz olan Söke için Borsa İstanbul’da ilk gong ise 12 Ocak Perşembe günü çalacak.

Ayrıca bakınız; Söke Un Halka Arzı Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Sözlük

Halka arz nedir, halka arz dağıtım şekilleri, fiyat istikrar politikaları vs. nedir, diye merak ediyorsan Midas Akademi’de yer alan halka arz içeriğine ulaşabilirsin. 

Ayrıca Borsa İstanbul halka arz takvimi ve yeni halka arzlardan anında haberdar olmak istiyorsan linklere tıklayarak sayfamızı kaydedebilirsin!

Borsa İstanbul Tarihinde Bir İlk! Söke Un Halk Arzı Rekor Kırdı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı