Borsa Yorumları

“Boomer Rönensansı” için Fon Yöneticisi Bu Hisseleri Öneriyor

Mart 7, 2024 • 2 dakika okuma süresi
“Boomer Rönensansı” için Fon Yöneticisi Bu Hisseleri Öneriyor

Üst düzey hedge fon yöneticisi David Neuhauser, dünyanın bir “boomer rönesansı” içinde olduğunu ve yatırımcıların bu tema kapsamına giren belirli sektörleri göz ardı etmemesi gerektiğini düşünüyor.

Livermore Partners’ın kurucusu ve baş yatırım sorumlusu Neuhauser’e göre, dünya hızla yaşlanıyor ve turizm, sağlık hizmetleri ve biyoteknoloji gibi sektörler bundan faydalı çıkacak alanlar arasında yer alıyor.

Neuhauser, “Bence dünya şu anda bir boomer rönesansında ve büyük hareketler gören bazı hisseler var.” diyor. 

Yatırımcıların, yaşam tarzları ile sağlık ve refahlarını iyileştirmek için harcama yapmak isteyen “varlıklı boomer nesline göre uyarlanmış” alanlara odaklanmaları gerektiğini söyleyen Neuhauser, bunlara örnek olarak zayıflama ilaçları ile seyahat ve gemi yolculuklarını gösteriyor.

Neuhauser, “Düşük sabit oranlı ipoteklerle en fazla varlığa (evler, hisseler, tahviller vb.) sahip olan demografik bir grup bu. Bu bireylerin çoğunun nakit parası da var ve para piyasası hesaplarında paraları var, bu nedenle iyi bir gelir akışına da sahipler ve bu da yaşam tarzlarını desteklemeye yardımcı oluyor.” diyor. 

Bu kapsamda fon yöneticisi öne çıkabilecek bir dizi hisse ismi sunuyor. FactSet’e göre, aşağıda adı geçen hisseler, izlendikeri analistler tarafından konsensüs “AL” notuna sahip:

  • Carnival (CUK)
  • Costco (COST)
  • Eli Lilly (LLY)
  • Shake Shack (SHAK)
  • Marriott International (MAR)

Neuhauser, özellikle Eli Lilly gibi büyük ilaç şirketlerinin “yaşlanan boomer nesli nedeniyle çok fazla nakit paraya sahip olduğunu” söylüyor.

Büyük ilaç şirketlerinin artık geç aşama denemelerin tamamlanmasını beklemek yerine, sağlam ilk sonuçların üretilmesi halinde biyoteknoloji firmalarını satın alabileceğini söyleyen Neuhauser, bunun da daha fazla satın almayla sonuçlanabileceğini belirtiyor.

Neuhauser, listedeki hisselerin “piyasa değeri yüksek (mega-cap) teknoloji hisselerini barındırmadığını, bunun da servet etkisine bağlı diğer alanların kazançların genişlemesine yardımcı olduğunu gösterdiğini.” ekliyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC