Starbucks

Boğa Piyasası Yakın mı? Yükseliş Beklenen Hisseler

Boğa Piyasası Yakın mı? Yükseliş Beklenen Hisseler
Google News Icon Takip Et

BD8 Capital Partners’ın baş yatırım sorumlusu ve kıdemli portföy yöneticisi Barbara Doran geçen hafta yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı: “Piyasa yükseldi ve hisse senetleri için gerçek bir iştah oluşmuş gibi görünüyor. İnsanlar piyasaya giriş yapıyor; yıla çok miktarda nakitle başladılar. Bunun bir kısmı sadece ayı piyasasında alınan pozisyonlardı. Ancak ocak ayında gördüğümüz genişliği dikkate aldığımızda, bir boğa piyasasının başlangıç evresindeyiz gibi görünüyor.”

Doran, favori hissesi olan Uber (UBER)’in 25-50% arasında bir yükseliş kaydedeceğini öngörüyor. 

  • Doran’a göre araç paylaşım devi iki “seküler büyüme alanında” (araç paylaşımı ve gıda dağıtımı) “küresel bir lider konumunda” ve her iki alanda da pazar payını artırmış durumda. Analist, gelir ve rezervasyon sayıları gibi diğer ölçütlerde de çift haneli artışlar gerçekleştiğini sözlerine ekledi.
  • Analist yorumlarını şöyle sürdürdü: “Önümüzdeki çeyrekte veya bir sonrakinde başa baş seviyesini yakalayacaklar ve ardından gelecek yıl kazanç elde etmeye başlayacaklar. Ortada, 4 milyar dolar nakit gösteren sağlam bir bilanço var. Hisse şimdilerde F/K üretmeyenler bölgesinde çünkü ortada kâr yok. Ancak burada önemli bir iyileşme olduğunu düşünüyorum.

Doran’ın favori isimlerinden biri de Walmart (WMT).

  • Analist bu hissenin bir resesyon ortamında “istikrarını” koruyacak “iyi yapılanmış defansif” bir hisse olduğunu söyledi. Doran’a göre bu hisse aynı zamanda “uzun vadede bir kazanan”.
  • Çok büyük bir ölçeğe sahipler ve aynı zamanda e-ticaret satışları açısından da çok yenilikçiler. Bu konuda gerçekten rakiplerinden öndeler. Müşteri deneyimini geliştirmeye ağırlık veriyorlar. Bu sebeple portföyde yer almayı sürdüreceklerini düşünüyorum.” diyen analist, hissenin kısa vadede 15% değer kazanacağını belirtti.

Analistin tercih ettiği hisselerden bir diğeri ise Starbucks (SBUX).

  • Hissenin Çin’deki yeniden açılma sonrasında 2023’ün ikinci yarısı için tercih edileceğini kaydeden Doran, şirketin hisse başına kârını önümüzdeki birkaç yıl içinde 15-20% oranında artıracağını tahmin ediyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC