Borsa Haberleri

BofA’ya Göre Ereğli Demir Çelik 63% Düşecek

February 29, 2024 • 1 dakika okuma süresi
BofA’ya Göre Ereğli Demir Çelik 63% Düşecek

ABD’li Yatırım Bankası Bank of America (BofA), Ereğli Demir Çelik (EREGL) hissesi için hedef fiyatını düşürdü.

EREGL için 12 aylık fiyat tahmininde bulunan BofA, hissesi için hedef fiyatını 17 TL’ye indirirken, bir önceki tahmini 19 TL’ydi. Ereğli’nin güncel fiyatı bugün saat 15.03 itibarıyla 45,84 TL seviyesinde. Bu BofA’nın Ereğli’de 63% değer kaybı öngördüğüne işaret etti.

BofA, Ereğli Demir Çelik için “Endeks Altı” getiri tahmininde bulundu.

22 Aracı Kurumun Hedef Fiyatı 51 TL

EREGL hissesi için aralarında BofA’nın bugünkü tahminin de bulunduğu 22 kurumun son 3 ay içerisindeki ortalama hedef fiyatı 51 TL.

Ereğli Demir Çelik, 2023 son çeyrekte 7,9 milyar TL net kâr açıkladı. Şirketin bu dönemde net kâr beklentisi 3,6 milyar TL’ydi. Şirket beklentilerin üzerinde net kâr açıklasa da yıllık bazda net kâr oranı 78% düşüş kaydetti. Şirketin 2023 net kârı 4,03 milyar TL olarak gerçekleşirken,  2022 net kârı 18 milyar TL olmuştu. 

Ereğli’nin Son Bilançosunun Detaylı Analizine Buradan Ulaşabilirsin.

BofA'ya Göre Ereğli Demir Çelik 63% Düşecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP