Borsa Yorumları

BofA’nın Yılın İlk Çeyreği İçin “AL” Dediği Hisseler

January 4, 2024 • 2 dakika okuma süresi
BofA’nın Yılın İlk Çeyreği İçin “AL” Dediği Hisseler

Yeni yılın ilk günlerinde Bank of America, kısa ve uzun vadede ilk çeyreğe ilişkin güçlü bir performans öngördüğü bazı hisseler öneriyor. 

Hisseler, korkunç diyebileceğimiz bir 2022’nin ardından büyüme odaklı isimlerin geri döndüğü nefes kesen bir yılı geride bıraktı. S&P 500 24% yükselirken, Nasdaq Wall Street’in yapay zekâ yatırımlarına hücum etmesiyle 2020’den bu yana en iyi yılını yaşayarak 43% arttı.

Bu yükseliş karşısında BofA, 2024’ün ilk çeyreğinde bu hisseleri öneriyor:

  • Humana (HUM)
  • Citigroup (C)
  • Lear (LEA)
  • Union Pacific (UNP)
  • Tractor Supply (TSCO)

🏥 Bank of America, 2025’te hisse başına kârının 37 dolara gerileyeceği yönündeki bazı yatırımcı endişelerine rağmen Humana konusunda yeni yılda oldukça iyimser. 

Analist Kevin Fischbeck, sağlık sigortası şirketinin Cigna (CI) ile olası birleşmesini “önümüzdeki temel büyüme hikayesinin doğrulanması” olarak yorumluyor. Bankanın hedef fiyatına göre HUM, önümüzdeki 12 ay içinde 40% artabilir. 

💰 BofA, finansal sektöre bakıldığında Wall Street’in şirketin temel kazanç gidişatına ilişkin daha fazla görünürlük elde etmesi sebebiyle Citigroup hisselerinde yaklaşık 17%’lik bir artış öngörüyor. 

Analist Ebrahim Poonawala, Citi’nin son zamanlardaki maliyet düşürme ve verimlilik önlemlerinin yatırımcı güvenini artıracağına ve hisse için olası bir destek sağlayacağına inanıyor.

🚜 Banka, 2023’te düşük bir performans gösteren Tractor Supply’ın ilk çeyrek için potansiyel olarak kısa vadeli güçlü bir yatırım olarak görüyor. Ancak uzun vadede analist Jason Haas, tarım endüstrisindeki pandemi sonrası geri dönüşü, deflasyonist emtia döngüsünü ve azalan sürü boyutlarını gerekçe göstererek kısa süre önce hisselerin notunu düşürdü.

BofA’nın Yılın İlk Çeyreği İçin “AL” Dediği Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC