ABD Borsası Notları

BofA’nın Stratejisi ve Güncel Hisse Listesi

April 19, 2024 • 3 dakika okuma süresi
BofA’nın Stratejisi ve Güncel Hisse Listesi

BofA ABD Hisse Senedi Strateji ekibi, 2023’ün ilk çeyreğinde S&P kazançlarının piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşeceğini öngörüyor. Ekip, bilançolarda 7%’lik bir kâr büyümesi beklerken, bu oran piyasa konsensüsü olan 3%’lük büyümenin oldukça üstünde yer alıyor ve 2023’ün dördüncü çeyreği ile paralellik gösteriyor. 

Mart ayında gerçekleşen pozitif kâr revizyon oranı, Ağustos 2023’ten bu yana ilk kez pozitif bir ivme kazandı. Ekip, yıl genelinde S&P kazançlarının 250 dolar olacağını ve yıllık bazda 13% artacağını tahmin ediyor. Ayrıca, analistlerden alınan yorumlar, yılın ikinci yarısında daha iyi bir büyüme beklentisi ile tutarlı.

BofA’nın değerlendirmesinin yer aldığı rapor, “Yapay Zekâ ve Yazılım Üzerine Büyük Resim” başlıklı bir bölümü de içeriyor. Yazılım analisti Alkesh Shah’ın bu bölümdeki değerlendirmesi, yapay zeka ve bulut bilişime geçişin yazılım harcamalarını hızlandıracağına yönelik. 2023’ün dördüncü çeyrek sonuçları yüksek yapay zekâ beklentileri ve döngüsel zorluklar nedeniyle biraz hayal kırıklığı yaratmış olmasına rağmen, Shah sektörde ilk yarıda dengeli bir performans beklerken, yılın ikinci yarısında performansın artmasını öngörüyor.

BofA, yapay zekâ yatırımlarının artması ile birlikte bakır talebinin de artacağını belirtiyor. Bu durum, elektrifikasyon çabaları ile birleşerek kırmızı metalin daha fazla kullanılmasına yol açacak. Elektrikli araçlar, geleneksel araçlara kıyasla daha fazla bakır gerektiriyor ve elektrik ağları, enerji üretimi için bakıra bağımlı durumda. Maden arzının sıkı olması, 2026 yılına kadar bakır fiyatlarının ton başına 12 bin dolara ulaşmasına, yani bugünkü fiyattan 30% artışa yol açabilir. Bu gelişmeler, teknoloji ve doğal kaynak piyasalarında önemli değişikliklerin habercisi olarak değerlendiriliyor.

BofA’nın US 1 Listesi

Bank of America (BofA) analistleri, ABD’deki en iyi yatırım fikirlerinden oluşan “US 1 List” adlı listelerini güncelledi.

BofA’nın US 1 Listesi, ABD’li hisse senetlerine dair en iyi yatırım fikirlerinin bir koleksiyonudur.

Liste, uzun vadede “üstün yatırım performansı” sağlamak amacıyla yönetilmektedir.

Bu güncellemeyle birlikte, Cisco Systems (CSCO, Finansal), Goldman Sachs Group (GS, Finansal) ve S&P Global (SPGI, Finansal) şirketleri listeye eklendi. 

Bu özenle hazırlanmış liste, analistlerin ABD’deki satın alma dereceli hisselerinden yola çıkarak üstün uzun vadeli yatırım performansı sağlamayı hedefliyor. Güncelleme, BofA’nın en güncel yatırım içgörüleri ve stratejik tavsiyelerini yansıtıyor ve yatırımcılara yönelik öneriler içeriyor.

BofA'nın Stratejisi ve Güncel Hisse Listesi

BofA’nın Aldıkları

Bank of America’nın Borsa İstanbul’da saat 12.30 itibariyle en çok alım yaptığı 5 hisse ise şöyle 👇

  • Türk Hava Yolları (THYAO), 194,1 milyon TL
  • Ereğli Demir Çelik (EREGL), 128,7 milyon TL
  • Alarko Holding (ALARK), 60,5 milyon TL
  • Ford Otosan (FROTO), 33,9 milyon TL
  • Zorlu Enerji (ZOREN), 31,8 milyon TL

Uyarı: Yukarıdaki veriler BofA’nın anlık işlem hacimlerini göstermektedir. 

BofA'nın Stratejisi ve Güncel Hisse Listesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: BofA