Borsa Yorumları

BoFA’nın Malzame ve Sanayi Sektör Seçimleri

February 6, 2023 • 3 dakika okuma süresi
BoFA’nın Malzame ve Sanayi Sektör Seçimleri

BofA küresel hisse senedi ekibine göre piyasalar bu yılı cari seviyelerinin daha aşağısında tamamlayacak olsa da bol miktarda fırsat hissesi var.

Stratejist Anthony Cassamassino, araştırma ekibinin en iyi hisse seçimlerini bir liste halinde derledi.

Cassamassino bilgilendirme yazısında, “Bu liste, Kıdemli Araştırma Analistlerimizin gayri resmi bir araştırmasının sonucunu yansıtmaktadır ve BofA Research’ün çeşitli yatırım hedeflerine ulaşmak için düzenli olarak güncellediği birçok listeden biri” ifadelerini kullandı.

Malzeme (XLB) ve Sanayi (XLI) sektörlerinden en iyi hisse seçimleri ve takip eden analistlerin yorumları şu şekilde:

Ball Corp. (BALL), fiyat hedefi 61 dolar – “Büyük bira/içecek müşterileri için yüksek fiyat ve düşük promosyon faaliyetlerinin bir araya gelmesinden kaynaklanan risklere rağmen içecek segmentinin diğer alt segmentlere kıyasla iyi konumlandığına dair görüşümüzü koruyoruz. Önümüzdeki aylarda sektördeki hacim eğilimlerini değerlendirmeye devam edeceğiz.

Barrick Gold (GOLD), fiyat hedefi 25 dolar – “Güçlü bir serbest nakit akışı, hissedar dostu bir sermaye dağılımı, hızla gelişen bir bilanço ve ilerlemekte olan birçok önemli büyüme projesi görüyoruz.

Quant notu “TUT” olarak belirlenen hissenin kârlılık notu ise en üst seviyede.

CoStar (CSGP), fiyat hedefi 100 dolar – “CoStar, devasa ve defansif büyüme potansiyeline güç katabilecek altı segmente sahip.

Değerleme notu F olan hissenin Quant notu ise “TUT” seviyesinde.

Nutrien (NTR), fiyat hedefi 111 dolar – “Mısır ekim alanlarının azalması ve talebin artması nedeniyle ABD’de tarımın gelişeceğine ve bunun özellikle NTR’yi olumlu etkileyeceğine inanıyoruz.

Hissenin Quant notu “TUT”, büyüme notu ise en üst seviyede.

CNH Industrial (CNHI), fiyat hedefi 19,25 dolar – “On Highway iş kolunu bünyesinden ayırma sürecini artık tamamladığına göre, temel uzun vadeli tarım stratejisini uygulayan CNH’nin önünün yukarıya doğru açık olduğu görüşündeyiz.

Quant notu “GÜÇLÜ AL” olan hissenin revizyonlara ilişkin notu A+ seviyesinde.

CP Rail (CP), fiyat hedefi 88 dolar – “CP, faaliyet oranının 2009’dan beri 20% oranında iyileşmesini sağlayan işlevsel revizyon çalışmalarına devam ediyor.”

Hissenin Quant notu “TUT” seviyesinde olsa da değerleme ve kârlılık arasındaki dengesizliği fazlasıyla büyük.

Fortive (FTV), fiyat hedefi 87 dolar – “Fortive yönetim ekibinin eş değer satın alma fırsatı yakalama ve bunları bünyesine katma konusunda başarılı olacağını tahmin ediyoruz.

Quant notu “TUT” olan hisse geçen ay bir yükseliş eğilimi yakalamıştı.

Raytheon Tech (RTX), fiyat hedefi 120 dolar – “Kendi pazarlarında alt sistem tedarikçisi olan United Technologies ve Raytheon birleşerek dünyanın en büyük üçüncü havacılık ve savunma şirketini oluşturdu. Bu birleşik şirket şimdi endüstri genelinde önemli bir kapsam ve derinliğe sahip.

BoFA’nın Malzame ve Sanayi Sektör Seçimleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha