Borsa Yorumları

BofA’nın “AL” Dediği Hisseler

June 3, 2024 • 3 dakika okuma süresi
BofA’nın “AL” Dediği Hisseler

Bank of America’ya göre, aralarında yapay zekâ devlerinin de bulunduğu bir dizi hisse için önümüzdeki dönemde daha fazla yükseliş söz konusu.

Banka kısa süre önce, kapılmaya değer olduğunu düşündüğü büyük isimlerden oluşan bir hisse listesi paylaştı.

Biz de BofA’ya göre ek kazançlar için iyi konumlanan ve banka tarafından “AL” olarak değerlendirilen hisseleri inceledik.

🏪 BJ’s Wholesale Club (BJ)

BJ’s’in tüm silindirleri ateşlediğini düşünen Analist Robert Ohmes, yakın tarihli bir notta depo rekabeti kızışsa bile BJ’s’in “üyelik, trafik ve birim hacimlerinde ivme” olduğunu söyledi.

Ohmes özellikle depo şirketinin dijital stratejisinin altını çizdi ve BJ’nin kendi özel markalarını piyasaya sürmeye devam etmesinin yatırımcılar tarafından yeterince takdir edilmediğini belirtti.

Dahası, analiste göre hepsi bu kadar da değil. Ohmes, “BJ gaz işinde pay kazanmaya devam ediyor.” dedi.

Hisse, 2024’te şimdiye kadar 32% artış gösterdi ancak analist, yatırımcıların avantaj elde etmeleri ve hisseler geri çekilirse dipten satın almaları gerektiğini düşünüyor:

Satın alma görüşümüzü yineliyor ve tüketiciler daha yüksek fiyatlara uyum sağlamaya devam ettikçe BJ’s’in mevcut ortamda pay kazanmasını bekliyoruz, bu da BJ’s’in değer önerisini ve fiyat konumlandırmasını daha cazip hale getiriyor.” 

📱 Apple (AAPL)

Muhteşem Yedili grubunun diğer üyelerine kıyasla performansı zayıf kalsa da analist Wamsi Mohan, en iyi seçim olarak adlandırdığı Apple’ın arkasında duruyor.

Apple’ın yapay zekâ ile geliştirilmiş bir iPhone çıkarma ihtimalini çok yüksek gördüğünü söyleyen Mohan, “4 milyarın üzerinde akıllı telefondan oluşan kurulu bir tabanla, bir sonraki güncelleme döngüsünün on yılda bir gerçekleşecek türden bir olay olması için fırsat görüyoruz.” dedi.

Esasen BofA, yapay zekâ özelliklerine sahip telefonların, kullanıcıların yapay zekâ özellikli cihazlara geçişini, tüketicilerin akıllı telefonlara geçişinden daha hızlı hale getirme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyor.

Şirketin hisseleri, bu yıl şimdiye kadar yatay seyrederek yaklaşık 0,2% değer kaybetti ancak Moan, “Çok yıllı güncelleme döngüsü, brüt marj artışı ve seküler hizmet büyümesi üzerine Apple için ‘AL’ demeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı. 

👕 Ralph Lauren

Analist Christopher Nardone geçtiğimiz günlerde giyim şirketi için “Gittikçe istikrar kazanıyor.” yorumunu yaptı.

Ralph Lauren hisseleri bu yıl 30%’a yakın değer kazansa da analiste göre hisselerin gidecek daha çok yolu var. 

Nardone şirketin, özellikle uluslararası işlerinden gelen güçlü bir gösteriyle, sağlam bir mali dördüncü çeyrek bilançosu açıkladığını belirtti ve “Bu çeyrekte, özellikle Avrupa’da olmak üzere, küresel satışlarda devam eden güç bizi cesaretlendirdi.” dedi.

Buna ek olarak, yönetime duyulan güvenin güçlü olduğunu belirten analist, maliyet tasarrufunun şirket için yüksek bir öncelik olduğunu ekledi:

AL’ notumuzu koruyoruz ve RL’yi marjları (beklentilerin ötesinde) daha da büyütme fırsatları ve marka ısısını iyileştirme göz önüne alındığında daha iyi performans gösterecek şekilde iyi konumlanmış olarak görmeye devam ediyoruz.”

BofA’nın “AL” Dediği Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC