Al Sinyali Veren Hisseler

BofA’nın 3. Çeyrek Favorileri

Temmuz 5, 2023 • 3 dakika okuma süresi
BofA’nın 3. Çeyrek Favorileri

Yılın ilk yarısı sona ererken, Bank of America üçüncü çeyrek için favori hisselerini açıkladı. 

S&P 500, 2022’de teknoloji hisselerindeki çöküşe paralel olarak görülen zayıf performansın ardından yılbaşından bu yana 16% yükseldi. Bazı ayı (düşüş beklentisi) konumundaki analistlerin resesyon beklentilerinin aksine, BofA yaz döneminde de bir ralli bekliyor. 

BofA stratejisti Anthony Cassamassino, “ABD hisse analistimiz Savita Subramanian kısa bir süre önce ayı piyasasının sona erdiğini söyledi. ABD ekonomistimiz Michael Gapen resesyon çağrılarını gelecek yılın başlangıcına erteledi. Stephen Suttmeir’a göre teknik göstergeler de S&P 500 için 4.900-5.000 düzeylerine işaret ediyor.” diyor. 

Piyasalara yönelik bu iyileşen görünüme paralel olarak Bank of America, üçüncü çeyrek için “AL” notu verdiği beş hisseyi şöyle listeliyor: 

  • Bath & Body Works (BBWI)
  • Datadog (DDOG)
  • Lamb Weston Holdings (LW)
  • Walt Disney (DIS)
  • Wells Fargo (WFC)

🧼 BofA, kişisel ürün perakendecisi Bath & Body Works’ü “pahalı olmayan bir değerlemeyle istikrarlı büyüyen” bir hisse olarak tanımlıyor. Banka ayrıca bu yıl şirket için birden fazla büyüme faktörü ve maliyet enflasyonu ve navlun giderleri normalleştikçe ticari mal kârlılığında iyileşmeler bekliyor.

🕹️ Teknoloji tarafında Bank of America’nın seçimi Datadog oldu. Şirketin geliştirici güvenliği operasyonları platformunun “sağlıklı” olduğunu belirten analistler, Datadog’un yapay zekâ temelli bulut iş yüklerinden faydalanma konusunda öne çıktığını düşünüyor. 

🥔 Patates ürünleri denince akla gelen Lamb Weston da listedeki bir diğer iddialı hisse. BofA, şirket satışlarının yaklaşık 85%’ini oluşturan restoran talebinin mayıs ayında gıda hizmetlerindeki fiyat artışlarına rağmen mart ayından mayısa kadar dirençli olduğunu belirtiyor. Banka, Lamb Weston’ın 25 Temmuz’daki bilançosunda beklentileri aşarak gelirlerini artırmasını bekliyor. 

🎠 Yılbaşından bu yana 4% yükselen Disney için Bank of America, şirketin tema parklarına yönelik süregelen güçlü talep ve içerik kalitesi ile harcamalara yönelik artan odağın öne çıktığını belirtiyor. BofA analistlerinin DIS için belirlediği 135 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyat, hissenin 50%’ye yakın yükselebileceğini ima ediyor. 

🏦 BofA’ya göre Wells Fargo “kendi kendine yardım potansiyeli (sermaye getirisi, verimlilik), dirençli bir mevduat imtiyazı ve kredi savunulabilirliği göz önüne alındığında, büyük sermayeli bankalar arasında en cazip risk/ödülü sunanlar arasında” yer alıyor. Geçen haftaki stres testinden aldığı olumlu sonuçlar ve fazla sermaye pozisyonu bankanın “değişen düzenleyici sermaye yükümlülüklerini absorbe etmek için daha iyi konumlandırıyor.” 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti