Borsa Yorumları

BofA’nın 2023 Önerisi: GYO Hisseleri

December 5, 2022 • 3 dakika okuma süresi
BofA’nın 2023 Önerisi: GYO Hisseleri

Bank of America menkul kıymetler analisti Jeffrey Spector, emlak sektörü tarihsel olarak ekonomik gerileme dönemlerinde sektör altı performans gösterse de GYO’nun 2023 yılı yatırım stratejisini detaylarıyla açıkladı.

Müşterilere gönderdiği son bilgilendirme yazısında, “2023’ün ilk yarısında uzun vadeli tahvillerin, ikinci yarısında ise uzun vadeli hisse senetlerinin önerildiği BofA yatırım stratejisine göre nitelikli GYO’lar için bir boğa eğilimi öngörüyoruz. Kanaatimize göre, yüksek nitelikli GYO’lar, tahvil benzeri özellikler içeren hisse senetleri olduklarından dolayı iyi bir karma sunuyor.” ifadelerini kullandı.

Spector’un sektörel bazda favori hisse senetleri ve onlar hakkındaki düşünceleri şöyle:

Müstakil konut kiralama sektöründe, American Homes 4 Rent (AMH): “İpotek oranları yükseldikçe ev sahibi olmak göreceli olarak cazibesini kaybedeceğinden müstakil konut kiralama talebinin hız kazanmasını bekliyoruz.”

Kiralık depo sektöründe, CubeSmart (CUBE): “Kaliteli bir portföyü olan ve NYC’ye yüksek oranda maruz kalan şirket, 2023 kazanç artışı bakımından emsallerinin en iyileri arasında ve en düşük 2023 PEG ve PEGY rasyosuyla cazip bir değerlemeye sahip.”

Ofis sektöründe, Corporate Office Properties Trust (OFC):OFC binaları ve geliştirme projelerine yönelik talebin ve kiracı elde tutma kabiliyetinin, büyüyen jeopolitik ve ekonomik risklerin olduğu böylesine bir ortamda ofis emsalleri arasında en iyi performansı göstermesini bekliyoruz.”

Endüstriyel sektörde, Prologis (PLD): “Kiralanabilir alan adedindeki düşük bulunurluk göz önüne alındığında iyi fiyatlandırma gücünü ve emsallerine kıyasla daha güçlü kira artışı beklentileri içeren pazarlarını koruduğundan, PLD’nin 8% ile aynı mağaza net işletme gideri açısından sektördeki en yüksek büyüme oranını elde etmeye devam etmesini bekliyoruz.”

Perakende sektöründe, Regency Centers (REG): “Perakendeciler mağaza satış rakamlarını artırmaya ve en sık ziyaret edilen alışveriş merkezlerine doğru açılmaya devam ettiğinden REG’in güçlü perakende ortamından yararlanmaya devam edeceğine inanıyoruz.” GYO, önümüzdeki beş yıl boyunca yıl bazında 150-200 milyon dolar proje harcaması bekliyor.

Prefabrik konut sektöründe, Sun Communities (SUI):SUI, oran büyümesinin hızlanacağına yönelik öngörüler göz önüne alındığında 2023’te GYO’lar arasında öne çıkıyor. Şirket yönetimi, kuruluş genelinde giderleri düşürmeye odaklı.”

Sağlık sektöründe, Wellcare (WELL): “Takip ettiğimiz şirketler arasında birinci derece konut işletme aktiflerine en fazla maruz kalan şirket olan WELL, demografik analizimize göre en iyi konumlanmış portföye sahip. Y kuşağı yaşlandıkça, daha uzun süreli demografik eğilimler olumlu.”

BofA'nın 2023 Önerisi: GYO Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha