Borsa Yorumları

BofA’dan Düşük Riskli, İyi Değerli Avrupa Hisseleri

Temmuz 25, 2023 • 2 dakika okuma süresi
BofA’dan Düşük Riskli, İyi Değerli Avrupa Hisseleri

Hisse piyasalarındaki ralli tam gaz devam ederken, Bank of America “iyi bir değere sahip, düşük riskli ve yüksek kaliteli” Avrupalı favori hisselerini açıkladı. 

Öncelikle söz konusu hisselerin, BofA’nın resesyon tarzı bir döngüde olduğunu düşündüğü Avrupa pazarındaki “resesyon listesinde” de yer aldığını belirtelim. 

Geçen ay yayınlanan rakamlara göre Euro Bölgesi yılın ilk yarısında resmi olarak resesyona girdi. 

BofA’nın listesinde de bu görünümden faydalanan birçok sektörden çeşitli şirketler var. Dilersen bu şirketlerin bazılarına birlikte göz atalım. 

💊 Eczacılık sektöründen BofA, Roche (RHHBY), Novartis (NVS), Sanofi (SNY) ve GSK’yı (GSK) beğeniyor. 

🔋 Enerji şirketlerinden öne çıkan isim Shell (SHEL) olurken, tüketici ürünlerinden de BofA’nın favorileri Unilever (UL) ve Reckitt Benckiser (RBGLY). 

Analistler, “Endişe verici tek işaret, yılın ikinci çeyreği için halihazırda kâr uyarısı yapan 26 şirketin, bir önceki çeyrekteki 24’ü aşması ve ‘resesyon’ aşamasında kaydedilen 49’luk tarihsel ortalama ile karşılaştırılması.” diyor.

❗ BofA, 1992 ve 2003 yılları arasındaki test dönemine dayanan bir araştırmaya atıfta bulunarak, resesyon dönemlerinde yatırımcıların büyüme hisseleri yerine değer hisselerine ağırlık vermelerinin yanı sıra, güçlü bilançolara ve daha düşük riske sahip hisselere ağırlık vermelerinin fayda sağladığını da belirtiyor. 

BofA’dan Düşük Riskli, İyi Değerli Avrupa Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

1,5 USD İşlem Ücreti