Borsa Yorumları

BofA, Temettü Dağıtan Bu Küçük Sermayeli Hisseleri Seviyor

May 23, 2024 • 3 dakika okuma süresi
BofA, Temettü Dağıtan Bu Küçük Sermayeli Hisseleri Seviyor

Bank of America’ya göre temettüler üzerinden gelir arayışında olan yatırımcılar, birkaç yüksek kaliteli küçük sermayeli hisselere bakmalı.

S&P 500 ve Nasdaq’ın yeni rekorlar kırdığı ve yılbaşından bugüne yaklaşık 10%’un üzerinde kazanç sağladığı bir dönemde, Russell 2000 bu endekslere kıyasla sönük kaldı ve aynı dönemde yalnızca 2,5% artış gösterdi.

Ancak küçük sermayeli endeksin düşük performansı sizi yanıltmasın. Bank of America hisse stratejisti Jill Carey Hall’un bir araştırma raporuna göre, endeks içinde kaliteli temettü getirisi sunan isimler var:

16 yıldan uzun bir süredir ilk kez, Russell 2000 hisselerinin büyük bir kısmı, S&P 500 hisselerine (7%) kıyasla 10 yıllık Hazine tahvili getirisinin (10%) üzerinde bir temettü getirisi sunuyor.” diyen Hall, Russell 2000 hisselerinin 41%’inin temettü sunduğuna dikkat çekti.

Ayrıca, Fed faiz oranlarını düşürmeye başladığında, nakit paraya ödenen getiriler de düşecek ve bu da bu temettü ödeyen isimleri gelir açısından daha da cazip hale getirecektir.

Bank of America, Russell 2000’de yüksek kaliteli, yani kârlı, ucuz değerlemeye ve istikrarlı temettülere sahip, “AL” olarak değerlendirdiği küçük sermayeli temettü hisselerini sıralıyor:

  • Utz Brands (UTZ)
  • Jack in the Box (JACK)
  • Essential Properties Realty Trust (EPRT)
  • PNM Resources (PNM)
  • Patterson Companies (PDCO)
  • Sonic Automotive (SAH)

🥨 Tuzlu atıştırmalık devi Utz Brands, Bank of America’nın mart ayında “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükselterek güven tazelediği bir isim olarak karşımıza çıkıyor.  

Analist Peter Galbo, “UTZ’nin dördüncü çeyrekten sonra ve 2025’e kadar 4%-5%’lik uzun vadeli satış algoritmasına ulaşma yol haritasına olan güvenimiz arttı ve bunun hem kazançları hem de katsayıyı yukarı çekebileceğine inanıyoruz.” yorumunu yapıyor.

Galbo, şirketin ABD’de Batı, Ortabatı, Güneybatı ve Güneydoğu’nun bazı bölgelerinde coğrafi dağılımını genişletme hamlesinin Utz’u pazar payı kazanmak için iyi bir şekilde konumlandırdığını belirtti. 

Utz hisseleri, 2024 yılında şimdiye kadar yaklaşık 12% değer kazandı ve 1,3% temettü getirisi sunuyor.

🍔 Fast-food zinciri Jack in the Box da Bank of America’nın listesinde dikkat çeken bir diğer isim oldu. Hisse, bu yıl şimdiye kadar 34% düşmüş olsa da, Wall Street’in bir kısmı hisseye olan inancını kaybetmemiş. 

Loop Capital analisti Alton Stump nisan ayında “Yatırımcılara, yakında satışlarda beklenen artışa rağmen JACK’in son satışlarından faydalanmalarını öneriyoruz.” yorumunu yapan bir not yayınladı.

Stump, yavaşlayan zincir mağaza satışları ve Kaliforniya’nın fast-food asgari ücret yasasının bir araya gelmesinin hissenin düşük performansının arkasındaki nedenler olduğunu belirtiyor. 

Hisseyi “AL” olarak değerlendiren Stump, “Ancak, bize göre bu algılanan ters rüzgarlar yanlış yönlendiriliyor.” diyor.

Hisse, yaklaşık 3,2% oranında temettü ödüyor.

BofA, Temettü Dağıtan Bu Küçük Sermayeli Hisseleri Seviyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC