Borsa Yorumları

BofA Tavsiyesi: Li Auto

December 6, 2022 • 2 dakika okuma süresi
BofA Tavsiyesi: Li Auto

Bank of America, üçüncü çeyrek teslimatlarında yavaşlamayı ve marjlardaki düşüşü gölgede bırakması beklenen dördüncü çeyrek güncellemeli bir kazanç raporunu açıklamasından önce Çinli elektrikli araç üreticisi Li Auto (LI) hakkında olumlu öngörülerde bulunuyor.

● Analist Ming Hsun Lee ve ekibi, sevkiyatlarda çeyrek bazında 75% artış kaydedecek olan Li Auto’nun brüt marj oranının dördüncü çeyrekte 22,7%’ye yükselmesini bekliyor. L9 ve L8 modellerinden gelen katkının daha yüksek karmada olması nedeniyle cari çeyrek sonuçlarının güçlendiği görülmekte.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● İleriye dönük değerlendirmelerde bulunan BofA, 2023 ve 2024 yıllarına ilişkin satış hacmi tahminini yükseltti.

● Kurum bunun yanı sıra 2023-2024 döneminde kârlılık ve nakit akışa yönelik inancının arttığını gösterecek şekilde “AL” notuyla tavsiye ettiği Li Auto (LI)’nun fiyat hedefini 27,60 dolara yükseltti.

● Li Auto (LI) kazanç raporunu 9 Aralık’ta açıklayacak. Analistlerin beklentisi 1,42 milyar dolar gelir ve 0,06 dolar hisse başına kazanç. Li Auto, kazanç beklentilerini bazen karşıladığı ve bazen de tutturamadığı bir performans geçmişine sahip.

BofA Tavsiyesi: Li Auto

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha