Borsa Yorumları

BofA Sanayi Sektörü Tavsiyeleri: Honeywell, Emerson, GE

December 13, 2022 • 2 dakika okuma süresi
BofA Sanayi Sektörü Tavsiyeleri: Honeywell, Emerson, GE

Honeywell International (HON), Emerson Electric (EMR) ve General Electric (GE) hisseleri Bank of America analistlerinin 2023 için öne çıkardığı sanayi hisseleri arasında.

● Çoklu sanayi segmentinde BofA’nın genel olarak ilk tercihi ise Fortive (FTV). BofA’ya göre, endüstriyel teknoloji firmasının gelişmiş portföyü ve sermaye dağılımı geçmişi, 2023’ün oynak makro ortamında güçlü bir “AL” sinyali veriyor.

● Kurumun 2023 favorileri listesinde olan diğer hisseler ise Dover (DOV), PTC (PTC) ve APi Group (APG).

● Hisse seçiminin önemli olduğunu vurgulayan BofA, Trane Technologies (TT)’in notunu “NÖTR” seviyesinden “SEKTÖR ALTI PERFORMANS” seviyesine düşürdü. Ayrıca Rockwell Automation (ROK), Johnson Controls International (JCI) ve Vontier (VNT)’in “AL” olan notunu da “NÖTR” seviyesine çekti.

● Buna karşılık, önümüzdeki yıla ilişkin bilanço büyümesini hızlandırma beklentisi nedeniyle Montrose Environmental Group (MEG)’un “NÖTR” olan notunu “AL” seviyesine yükseltti.

● ABD ve Avrupa Birliği’nde eli kulağında resesyon öngörülerini dikkate alan BofA analistleri, çoklu sanayi şirketlerine ilişkin temel veriler konusunda “ihtiyatlı iyimser” olduklarını ifade ediyor.

● Bu iyimserlik, önümüzdeki yılın ikinci yarısında donanım, teknoloji ve sistem yükseltme giderlerinden oluşan sermaye harcamalarını artıracak bir toparlanma umutlarına dayanıyor.

BofA Sanayi Sektörü Tavsiyeleri: Honeywell, Emerson, GE

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

 Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha