Borsa Yorumları

BofA Favorisi: Lucid Group

December 16, 2022 • 2 dakika okuma süresi
BofA Favorisi: Lucid Group

Bank of America, “AL” notunu yineleyerek tavsiye ettiği Lucid Group (LCID) hisselerini takibe aldı.

● Elektrikli araç üreticisinin yukarı yönlü ivme kaydetme potansiyeline güvenen ve şirketi “start-up” seviyesindeki elektrikli araç üreticileri arasında en cazip şirketlerden biri olarak gören kurum, şirketin aynı zamanda piyasayı elinde tutan otomobil üreticileri için göreceli bir rekabet tehdidi olduğunu ifade ediyor.

● LCID’nin, etkileyici deneyimlere sahip bir yönetim ekibinin yönlendirdiği ve şirketi konseptten alarak ticarileşmeye itme konusunda daha başarılı olması gereken emsallerinin çoğundan daha fazla yapboz parçası olduğuna inanıyoruz.”

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, ilgili tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● BofA’nın LCID için belirlediği 21 dolarlık fiyat hedefi, 2025 tahminlerine göre 4X elektrikli araç/satış çarpanına ve 127X elektrikli araç/FVAÖK çarpanına dayanıyor. Fiyat hedefi, proforma sermaye kaynaklı 2030 tahminlerine göre yaklaşık 0,5X elektrikli araç/satış ve 4X elektrikli araç/FVAÖK seviyesinde.

● Lucid Group (LCID) hisseleri perşembe günü erken saatlerde yapılan işlemlerde 1,56% düşüş kaydetti.

BofA Favorisi: Lucid Group

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha