Borsa Yorumları

BofA Çip Hisseleri için Aydınlık Bir Son Görüyor: Applied Materials ve Nvidia

January 18, 2023 • 2 dakika okuma süresi
BofA Çip Hisseleri için Aydınlık Bir Son Görüyor: Applied Materials ve Nvidia

Yarı iletkenlerin “yumuşak iniş” gerçekleştirmesinin muhtemel olduğunu kaydeden analist Vivek Arya, sektörün uzun vadede ülke dışı üretimden ülke içine dönme süreci, üretimsel yapay zeka ile bulut bilişim ve otomasyon gibi temalardan fayda sağlamaya hazır olduğunu vurguladı.

● Arya, Applied Materials (AMAT) ve KLA (KLAC)’nın kısmen küresel tedarik zincirlerinin yerelleştirilmesi ve çoğaltılması nedeniyle üretimi yurt dışından yurt içine taşıma sürecinden kazanç sağlamaya hazır olduğunu ve bunun da yeni fabrika inşaatları ve ekipman tedariklerini beraberinde getirdiğini belirtti.

● Üretimsel yapay zeka yoğun bir bilişim gücü gerektiren yeni metin, resim ve video içerikleri oluşturduğundan, Nvidia (NVDA)’nın üretimsel yapay zekadan ve bulut teknolojisinden fayda sağlama olasılığı yüksek.

● Nvidia (NVDA)’nın Hopper hızlandırıcılar, Grace CPU, Bluefield DPU ve optimize edilmiş yazılımlardan oluşan yapay zeka veri hattı, uzaydaki uzmanlığını geliştirmeye yardımcı olabilir. Oyun segmentinde bir toparlanma olması halinde Nvidia (NVDA) sektör üstü bir performans gösterebilir.

● Arya, yapay zeka ve bulut bilişimin kaymağını yiyecek diğer şirketlerin Broadcom (AVGO), Marvell Technology (MRVL), AMD (AMD) ve Credo Technology (CRDO) olduğunu ifade etti.

Nvidia (NVDA) yakın zamanda Goldman Sachs tarafından 2023’ün en iyi 50 özkaynak kârlılık hisselerinden biri olarak nitelendirilmişti.

BofA Çip Hisseleri için Aydınlık Bir Son Görüyor: Applied Materials ve Nvidia

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha