Borsa Yorumları

BoFA Analist Tavsiyesi: Çip Sektörünün Dev İsmi

March 10, 2023 • 1 dakika okuma süresi
BoFA Analist Tavsiyesi: Çip Sektörünün Dev İsmi

Bank of America’ya göre, üretimsel yapay zeka alanındaki canlılık Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM) hisseleri için daha fazla yükselme potansiyeli anlamına geliyor.

Analist Brad Lin ABD borsasında işlem gören hisse için 12 aylık ortalama fiyat hedefini 105 dolardan 115 dolara çıkardı. Bu yeni fiyat hedefi hissenin çarşamba günkü kapanış fiyatının 26,6% yukarısını işaret ediyor.

Lin, “ChatGPT’nin öncülük ettiği büyük dil modelleri (LLM) ve üretimsel yapay zeka uygulamalarının gelişmesi ve kapsamının genişlemesinden en önemli fayda sağlayanlardan biri olan Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSM), 20 küresel yapay zeka favorimiz arasında yer alıyor. Yapay zeka modellerini çalıştırmaya ve eğitmeye yönelik bilişimsel gerekliliklerin önemi nedeniyle, üretimsel yapay zekanın en büyük itici güçlerden biri olacağını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Analist Taiwan Semiconductor (TSM)’ın, çeşitli yarı iletken taleplerini yukarıya taşıyacak olan üretimsel yapay zeka fırsatlarında “yapısal yükseliş eğilimini” kesintisiz sürdüreceğini kaydetti.

BoFA Analist Tavsiyesi: Çip Sektörünün Dev İsmi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC