Borsa Yorumları

BMO’ya Göre 80% Yükseliş Potansiyelli Biyoteknoloji Hissesi

March 24, 2023 • 2 dakika okuma süresi
BMO’ya Göre 80% Yükseliş Potansiyelli Biyoteknoloji Hissesi

BMO Capital Markets’a göre yatırımcılar, kan hastalıklarına yönelik tedaviler geliştiren Disc Medicine (IRON)’ı mercek altına almalı.

Şirketin eritropoietik porfiri ve diğer kan hastalıklarının tedavisi için bitopertin geliştirme çalışmalarının umut verici göründüğünü kaydeden analist Evan David Seigerman, Disc Medicine (IRON)’ı “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notuyla takibe başladı ve hisse için 12 aylık ortalamada 40 dolarlık bir fiyat hedefi belirledi. Eritropoietik porfiri; nadir görülen, ağrılı fotosensitiviteye yol açabilen, kalıtsal bir metabolik hastalık olarak biliniyor.

Seigerman cuma günkü bilgilendirme yazısında, “Disc’in geliştirdiği en önemli ürün olan bitopertin, yatırımcılar açısından ikna edici bir değer önerisi niteliğinde. Bitopertin, şizofreni alanındaki (önceki sahibi) Roche’dan kalan kapsamlı 3. faz verileriyle desteklenmiş, çok temiz, nispeten riskten arındırılmış bir güvenlik profili göstermiştir.

Bilinen mekanizması, güçlü klinik öncesi verileri ve bakım tedavisindeki mevcut standart nedeniyle yeterli hizmetin götürülemediği bir piyasaya sürülme olasılığı ile bir arada düşünüldüğünde, temiz güvenlik anlayışı, güçlü bir risk/ödül profiline sahip hisseler için anlamlı bir yükseliş fırsatı sunuyor.” ifadelerini kullandı.

BMO’ya Göre 80% Yükseliş Potansiyelli Biyoteknoloji Hissesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC