Borsa Yorumları

Block Hisseleri 60%’tan Fazla Yükselebilir!

November 9, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Block Hisseleri 60%’tan Fazla Yükselebilir!

Macquarie’a göre, Block (SQ) hisselerinde temmuz ayının sonlarından beri yaşanan geri çekilme yatırımcılar için çok cazip bir alım fırsatı oluşturuyor. 

Macquarie’ın salı günü müşterilerine gönderdiği bir bilgilendirme yazısında hissenin notunun “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltildiği belirtilirken, “Hisse halihazırda düşmüşken ve işletme kaldıracı akım yönünde seyrederken, hisseler ve ekonomik temellere yönelik yukarı/aşağı konumlandırma yaklaşımımızla bu hissenin notunu yükseltiyoruz.” denildi. 

Macquarie, Block’un Cash App girişimini şirketin en büyük gücü olarak görüyor ve büyümemin dördüncü çeyrekte de geçen yılın aynı dönemine kıyasla hızlanarak devam etmesini bekliyor. 

Yapılan açıklamada, “Yönetim, yazılımcılarını, büyük satıcılara daha fazla içgörü sunmak üzere üçüncü taraf platformlar için entegrasyon çalışmalarına odakladıklarını vurguladı. Bu, daha önce ele aldığımız Cash App kullanımı ve Square POS için tipik kapalı döngü avantajları göz önüne alındığında, dikkate değer bir nokta” şeklinde bir ifade kullanıldı. Buna ek olarak, “Bu durum bize, bir süredir duymakta olduğumuz gibi, şirketin büyük işletmeler için değerli hale gelmeye odaklandığını gösteriyor.” denildi.

Block’un faaliyet görünümüne ilişkin iyimserliğe rağmen Macquarie, şirketin “şimdi al, sonra öde” segmentinde devam eden belirsizliği de dikkate alıyor. Block, Avustralyalı finans teknolojisi şirketi Afterpay’i 2021 yılında 29 milyar dolara satın almıştı. 

Macquarie, hissenin notunu yükseltmenin yanı sıra, fiyat hedefini de hisse başına 101 dolara çıkardı. Bu durum, hissenin kapanış fiyatına kıyasla yaklaşık 60% yükselmesinin beklendiği anlamına geliyor.

Block Hisseleri 60%’tan Fazla Yükselebilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC