Borsa Haberleri

Bitcoin Bu yıl 150 Bin Dolar, 2025’te 250 Bin Dolara Ulaşacak – Standard Chartered

Mart 18, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Bitcoin Bu yıl 150 Bin Dolar, 2025’te 250 Bin Dolara Ulaşacak – Standard Chartered

Bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF) ilişkin coşku ve ardından kripto para biriminin yeni zirvelere yükselişiyle katlanan heyecan, hâlihazırda oldukça umutlu olan Bitcoin boğalarını da harekete geçirdi.

Standard Chartered’ın dijital varlıklar araştırma başkanı Geoff Kendrick, Bitcoin’in gidişatına ilişkin yüksek olan tahminlerini daha da yükselttiğini söyledi.

Notta, “Bugüne kadar ETF girişlerinden Bitcoin fiyatına hızlı geçiş göz önüne alındığında, uzun süredir tuttuğumuz fiyat tahminimizi 100 bin dolardan 150 bin dolar seviyesine yükseltiyoruz.” denildi.

Coin Metrics’e göre bu 150 bin dolarlık tahmin, Bitcoin’in rekor seviyesi olan yaklaşık 74 bin doların iki katından fazla olacak. Toplam 1,3 trilyon dolarlık piyasa değeriyle kripto para birimlerinin lideri Bitcoin, bugün 67 bin dolardan işlem gördü.

Yeni Bitcoin ETF’leri, Grayscale Bitcoin Trust’ın yoğun çıkışlar görmesine rağmen, ocak ayındaki lansmanlarından bu yana yatırımcılardan milyarlarca dolar çekti. FactSet’e göre iShares Bitcoin Trust ETF’i, kendi başına 12 milyar dolardan fazla para topladı.

Bitcoin için ETF sonrası ralli, dijital para biriminin sıklıkla karşılaştırıldığı fiziksel varlık olan altınla yaşananlarla bazı benzerlikler taşıyor.

Kendrick, ETF’lerinin piyasaya sürülmesinden sonra altının davranışının, 75 milyar dolarlık toplam ETF girişi gibi diğer faktörlerle birlikte, Bitcoin rallisinin 2025’te daha da yükselebileceğine dair iyimserliğin bir nedeni olduğunu söyledi:

Bizce, önceki fiyat tahminimiz doğrultusunda Bitcoin için 200 bin doların ‘doğru’ bir 2025 fiyat seviyesi olduğunu ve o dönemde yatay bir işlem aralığı için yeni orta nokta olabileceğini gösteriyor. Ayrıca, ETF girişleri hızla devam ederse ve/veya rezerv yöneticileri Bitcoin satın alırsa, 2025’in bir noktasında 250 bin doları aşmanın muhtemel olduğunu gösteriyor.” 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC