Analistlerin Yatırım Tavsiyeleri ve Hisse Senedi Önerileri

Bill Gates’in Portföyünde Neler Var?

January 24, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Bill Gates’in Portföyünde Neler Var?

Bill Gates, Ocak 2024 itibarıyla yaklaşık 120 milyar dolarlık net servetiyle dünyanın altıncı en zengin adamı olarak gösteriliyor. Teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Gates, Microsoft’tan emekli oldu ve günümüzde kendini Bill & Melinda Gates Vakfı aracılığıyla hayır işlerine odakladı.

Bill Gates’in eski eşi Melinda Gates ile kurduğu bu vakıf, insan sağlığı ve yoksulluğa karşı mücadelede önemli bir yatırım portföyüne sahip.

Bill Gates'in Portföyünde Neler Var?

Gates’in Melinda Gates ile yönettiği 39 milyar dolarlık portföyünde bulunan altı hisse, vakfın toplam portföyünün %90’ını oluşturuyor. Özellikle Microsoft (MSFT) ve Berkshire Hathaway (BRK.B) hisseleri toplam portföyün %52’sini oluşturuyor.

Diğer yandan Berkshire Hathaway hariç portföyde ağırlığı olan beş hisse düzenli temettü ödemesiyle öne çıkıyor.

İşte Bill Gates’in portföyünde yer alan hisseler:

  1. MSFT
  2. BRK.B
  3. CNI
  4. WM
  5. CAT
  6. DE
  7. ECL
  8. KOF
  9. WMT
  10. FDX

Bill Gates'in Portföyünde Neler Var?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: SEC, 13F Fillings