Borsa Haberleri

Bill Gates, Tesla’ya Karşı 1 Milyar Dolar mı Yatırdı?

May 30, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Bill Gates, Tesla’ya Karşı 1 Milyar Dolar mı Yatırdı?

Elon Musk, Cuma günü attığı bir dizi tweet’te Bill Gates’in Tesla (TSLA)’ya karşı 1,5 ile 2 milyar dolar arasında açığa satış pozisyonu olduğunu belirtti. 

  • Açığa satış nedir? Açık pozisyon, yatırımcıların düşmekte olan bir finansal varlıktan kâr etmek üzere başvurdukları bir alım-satım stratejisidir. “Short position” olarak da bilinen açık pozisyonda önce yüksek fiyattaki varlıklar ödünç alınır. Ardından fiyat düştüğünde bu varlıklar gerçekten satın alınıp aracıya iade edilir.

Musk, pozisyonun 500 milyon dolar olduğunu ve Tesla’nın hisse değerlerindeki yükselişten sonra kısa pozisyonların büyüdüğünü de attığı tweet dizisinde vurguladı.

Musk geçen yıl, Bill Gates yatırımları hakkında konuşmaktan kaçındığını belirterek bu konu özelinde herhangi bir açıklama yapmamıştı.

Ayrıca Musk, Twitter (TWTR)’da “Politikacılara mı yoksa milyarderlere mi daha az güveniyorsunuz?” sorusunu içeren anketinin cevaplarını da kullanıcılarıyla paylaştı: Oy verenlerin 75%’ten fazlası politikacılara daha az güvendiklerini belirtti.

Bill Gates, Tesla'ya Karşı 1 Milyar Dolar mı Yatırdı?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı