Borsa Yorumları

Bilançolarını Açıklayacak Bu Şirketlere Yönelik Tahminler Yüksek

January 16, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Bilançolarını Açıklayacak Bu Şirketlere Yönelik Tahminler Yüksek

Geçtiğimiz hafta Bank of America (BAC), JPMorgan (JPM), Citigroup (C) gibi bankacılık devlerinin yanı sıra Delta Airlines (DAL) ile başlayan bilanço sezonu bu hafta ivme hız kazanıyor. 

Wall Street de bu hafta dördüncü çeyrek bilançosunu açıklayacak bir dizi şirkete yönelik oldukça boğa (artış beklentisi) bir konum almış durumda. 

S&P 500’de listelenen şirketlerin kazançlarını yıllık bazda 1,3% artırması bekleniyor. Bunun yanı sıra Wall Street, analistlerin son üç ayda sekiz veya daha fazla yukarı yönlü bilanço revizyonu yaptığı bu hisseler konusunda oldukça iyimser:

  • State Street (STT)
  • PPG Industries (PPG)
  • Kinder Morgan (KMI)
  • Fastenal Company (FAST)

💸 Finansal hizmetler şirketi State Street, 19 analist tarafından hisse başına kârını ortalama 5% artırması beklenen bir hisse olarak listede yer aldı. Wall Street, şirketin hisse başına kârının dördüncü çeyrekte 1,83 dolar olmasını bekliyor. 

Geçtiğimiz günlerde Goldman Sachs analisti Alexander Blostein, gelecek çeyrek dönemlerde cazip bir risk/ödül sunduğunu düşündüğü State Street’in “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükseltti.

🎨 Listeye giriş yapan boya şirketi PPG Industries’ın, 16 analist tarafından dördüncü çeyrekte hisse başına kârını 1% artırması bekleniyor. Şirketin bu dönem için 4,2 milyar dolar gelir üzerinden 1,49 dolar hisse başına kâr açıklaması bekleniyor. 

PPG Industries, kısa bir süre önce silika segmenti için “stratejik alternatifler” aradığını söylemiş ve finansal danışmanı olarak Morgan Stanley ile işbirliği yaptığını açıklamıştı. 

Bilançolarını Açıklayacak Bu Şirketlere Yönelik Tahminler Yüksek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC