Borsa Yorumları

Bilançolar Öncesi Ralli Beklenen Banka Hisseleri

Bilançolar Öncesi Ralli Beklenen Banka Hisseleri
Google News Icon Takip Et

Geçtiğimiz yıllarda bazı iflaslar sebebiyle piyasaların göz ardı etmeyi seçtiği bazı ucuz banka hisseleri, bazı metriklere göre sıçrama yapmaya hazırlanıyor olabilir.

Bankacılık sektörü, yarın Citigroup (C), JPMorgan Chase (JPM) ve Wells Fargo (WFC) gibi büyük kuruluşların sonuçlarıyla başlayacak olan ikinci çeyrek bilanço sezonu öncesinde odak noktasında. Bank of America (BAC), Goldman Sachs (GS) ve Morgan Stanley (MS) gibi diğer büyük devler de sonuçlarını önümüzdeki hafta açıklayacak.

Tabii bu görünümde bölgesel bankacılık hisseleri de mercek altında olacak. Daha büyük bankaların hisseleri şimdiye kadar dirençli kalırken, daha küçük olanlar Mart 2023’te Silicon Valley Bank’ın çöküşünün ardından ciddi bir mücadele verdi. SPDR S&P Bölgesel Bankacılık ETF’i bu yıl şimdiye kadar yaklaşık 7& düşerek 17&’lik bir ralli yapan S&P 500’ün çok gerisinde kaldı.

Bu durum göz önüne alındığında, bu hafta ve önümüzdeki hafta ucuz görünen ve sıçramaya hazır olan bankaları inceledik. KBW Nasdaq Banka Endeksi’nin üyeleri olan bu bankaların ileriye dönük fiyat/kazanç oranları 10,7 ya da daha düşük, yani ileriye dönük kazançlarının KBW’nin genelinin altında olacağı öngörülüyor. 

Ayrıca Wall Street konsensüsü de bu isimlerin hedef fiyatlarına göre en az 15% yükseleceğini öngörüyor: 

  • U.S. Bancorp (USB)
  • Capital One Financial (COF)
  • First Horizon (FHN)
  • State Street (STT)
  • East West (EWBC)
  • Western Alliance Bancorp (WAL)

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC