Piyasa Öncesi

Bilançolar Borsaları Memnun Etmedi

April 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bilançolar Borsaları Memnun Etmedi

Aralarında McDonald’s (MCD), PepsiCo (PEP) ve Visa (V) gibi şirketlerin yer aldığı bilançolardaki karışık görünüm, durgunlaşan ekonominin artan işaretleri ve tüketici üzerindeki artan enflasyon baskılarıyla borsalar dünü düşüşle tamamladı. 

Dün; kapanışta Nasdaq 2%, S&P 500 1,6% ve Dow Jones 1% ekside kapandı. 

Analist Yorumu 

Analist Timothy Chubb: “Bugün borsalardaki çekilmenin arkasındaki en büyük sebebin bilançolar olduğunu düşünüyorum. Bu bilanço sezonunda birçok bilançonun aşağı yönlü hareket ettiğini gördük.”

Borsayı Hareket Ettirenler

1. First Republic Bank (FRC) bilançosu sonrası bankacılık sektörüne yönelik artan endişeler

2. UPS’in negatif öngörülerini, değişen tüketici davranışlarına atfetmesiyle küresel büyüme endişelerinin tekrar ortaya çıkması

3. ABD Hazine tahvilleri ve petrol fiyatlarındaki düşüşün küresel büyüme endişelerini yansıtması

Öne Çıkan Sektörler

Güçlü: Tüketici Ürünleri, Emlak, Kamu Hizmetleri 

Zayıf: Enerji, Ham Madde, Sanayi, Zorunlu Olmayan Harcamalar, Teknoloji

Öne Çıkan Hisseler

Verizon (VZ), bilançosunda müşteri sayısında düşüş açıklamasına rağmen kapanışta 0,5% arttı. 

Spotify (SPOT) kayıpları birinci çeyrekte beklentileri aşsa da yeni üye sayısındaki rekor artışla dünü 5% artıda tamamladı. 

General Motors (GM), ilk çeyrek bilançosu beklentileri aştıktan sonra öngörülerini artıya çevirse de kapanışta 4% değer kaybetti. 

Bilançolar Borsaları Memnun Etmedi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı