Borsa Yorumları

Bilanço Sezonu Öncesi Stratejistlerin Borsa Beklentileri Kasvetli!

April 12, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bilanço Sezonu Öncesi Stratejistlerin Borsa Beklentileri Kasvetli!

ABD piyasaları bilanço açıklamalarına hazırlanırken, S&P 500’de şimdiye görülen başarılı performansa rağmen stratejistler 2023’teki kazanımlar konusunda kötümser bir yaklaşıma sahip. 

BMO Capital’dan Brian Belski, müşterilerine gönderdiği bir notta “Uzun yıllar sonra ilk kez hisse piyasası performansı potansiyeline yönelik hevesimiz görece azaldı. S&P 500’e yönelik 4.300 puan yıl sonu beklentimiz mevcut fiyat düzeylerinden artış olacağını ima etse de hisselerin 2023’ü Ocak 2022’deki rekor düzeylerin yakınında tamamlaması uzak bir ihtimal.” yorumunu yapıyor. 

Wells Fargo analisti Chris Harvey de benzer bir tutuma sahip. Harvey, S&P 500’ün 4.200 puanlık hedef fiyatına çok yakın seyrettiğini ancak beklentisinin değişmeye başladığını belirtiyor: 

Gelecek altı aylık dönemde risk/ödül oranının aşağı yönlü bir eğilimde olduğunu düşünüyoruz. Gelecek 3-6 ayda piyasalarda 10%’luk bir düzeltme görebiliriz.

Durum bilançolara gelince çok daha kötümser. Canaccord Genuity’den Tony Dwyer, 2023 hisse başına kazanç beklentilerinin fazla yüksek olduğunu düşünüyor. 

Bilanço Sezonu Öncesi Stratejistlerin Borsa Beklentileri Kasvetli!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC