Analist Notları

Bilanço İnceleme: Netflix Abone Büyümesiyle Yükseldi

October 19, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Bilanço İnceleme: Netflix Abone Büyümesiyle Yükseldi

Dün gece kapanış sonrası 2023 3. çeyrek bilançosunu açıklayan dünyanın en popüler yayın platformu Netflix (NFLX), yatırımcılarını sevindirdi. Hisse fiyatı bilanço sonrası 14% artışla 395 dolara yükseldi. 📈

📍 Netflix’in gelirinin analist beklentilerini aşmasının yanı sıra abone sayısının da belirgin bir şekilde artması yatırımcılarını şaşırttı.

Şirketin abone sayısı, 5,5 milyon olan konsensüs beklentilerini aştı. Bu rakam, Covid 19 döneminde Netflix’in 10,1 milyon abone ile rekor artış bildirmesi sonrasındaki en büyük çeyreklik artış olarak nitelendirilebilir. 

Artan abone sayısı ve güçlü fiyatlandırma yönetimi sayesinde ise net kâr ve hisse başına kâr 20% yükseldi.

Şirketin gelirindeki artış ve içerik harcamalarının yönetilebilmesi marjlarda büyüme sağladı. FAVÖK Marjı 22,4%, Net Kâr Marjı ise 19,6% seviyesine yükseldi.

Netflix’in sunduğu rakamların ve açıklamaların üzerinden geçerek hazırladığımız raporumuzu buradan inceleyebilirsin! 👀

Bilanço İnceleme: Netflix Abone Büyümesiyle Yükseldi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Netflix Yatırımcı İlişkileri