Borsa Yorumları

Betsy Graseck Büyük Bankaların Hisselerini Tavsiye Ediyor!

March 21, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Betsy Graseck Büyük Bankaların Hisselerini Tavsiye Ediyor!

Morgan Stanley’den yapılan açıklamada, bankacılık sektöründeki risklerin artmasıyla birlikte yatırımcıların savunmaya geçmesi ve bölgesel şirketler yerine büyük bankalara yönelmesi gerektiği vurgulandı.

Görüşleri Wall Street’te yaygın şekilde takip edilen Graseck, daha önceki yıllarda yayımlanan çeşitli kaynaklarda sektörün 1 numaralı hisse senedi uzmanı olarak gösterildi.

Geleceğe dönük değerlendirmeler yapan Graseck, bankaların, mevduat rekabetinin yoğunlaşması, toplam fonlama maliyetinin artması ve daha katı likidite stres testlerinin yapılması gibi bir dizi sorunla karşı karşıya olduğunu ifade etti. Kredi segmentindeki büyümenin çok daha ani yavaşlayabileceğini de sözlerine ekledi.

Graseck’e göre bunun nihai sonucu; net faiz marjları, net faiz geliri ve özsermaye getirisinin sektör genelinde düşmesi olacak.

Analist, “Daha yüksek sermayeye, fazla likiditeye, daha güçlü bir mevduat tabanına ve/veya daha kaliteli kredi defterlerine sahip olan bankaların en iyi konumlanmış bankalar olacağını söyleyebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Büyük sermaye değerli bankalar arasında yer alan JPMorgan Chase (JPM), Wells Fargo (WFC) ve Regions Financial (RF) hisselerinin satın alınabileceğinin altını çizdi. Analist, tüketici finansı alanında ise American Express (AXP)’i de göz önünde bulundurmakta fayda olabileceğini düşünüyor.

Betsy Graseck Büyük Bankaların Hisselerini Tavsiye Ediyor!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC