Borsa Yorumları

Beş Dow Jones Hissesinin Hedef Fiyatları Artışa İşaret Ediyor

Ekim 6, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Beş Dow Jones Hissesinin Hedef Fiyatları Artışa İşaret Ediyor

Dow Jones’da görülen zayıf performans, endekse üye hisselerin de düşeceği anlamına gelmiyor.

Salı günü toplam 30 hisseden oluşan Dow endeksi, mart ayından bu yana en kötü seansını geçirerek 1,3%’lük bir düşüş yaşadı. Üç ana endeks de, güçlü seyrini koruyan işgücü piyasası ve yükselen tahvil getirilerinin baskısıyla düşüşler gördü. 

Bu tek günlük kayıp, Dow’u 2023 yılı için 0,4%’lük bir düşüşle negatif bölgeye çekti.

Ancak Dow’daki bazı hisseler bu yıl şimdiye kadar bir kazanç serisi yakaladı ve analistler bu isimlerin endeks genelindeki kayıp eğilimini kırabileceğini düşünüyor. 

Aşağıdaki listede; Dow Jones üyesi, salı gününe kadar yıl boyunca artıda seyreden, analistlerden ortalama “AL” notuna sahip ve konsensüs hedef fiyatlarında 15%’lik bir artış beklenen hisseleri inceleyebilirsin:

  • Salesforce (CRM)
  • Microsoft (MSFT)
  • Visa (V)
  • JPMorgan (JPM)
  • Apple (AAPL)

⚡️ Salesforce hisseleri yılbaşından bu yana 50%’nin üzerinde yükseldi. Şirketin ağustos ayında açıkladığı ikinci çeyrek bilançosu beklentileri aştı ve üçüncü çeyrek için beklentilerin üzerinde tahminler sunan şirket yöneticileri, yapay zekâ büyümesini önemli bir itici güç olarak vurguladı.

Analistlerin ortalama hedef fiyatları Salesforce hisselerinin önümüzdeki 12 ay içinde yaklaşık 29% artabileceğini öngörüyor.

💻 Teknoloji devi Microsoft ocak ayından bu yana yaklaşık 31% değer kazandı ve hepimizin bildiği üzere şirket, yatırımcıların yapay zekâya yönelik heyecanından faydalandı. 

Analistlerin hedef fiyatlarına göre önümüzdeki 12 ay içinde 25%’in üzerinde artış beklediği  Microsoft, büyük dil modeli ChatGPT’nin arkasındaki şirket olan OpenAI’ın ilk yatırımcılarından biri. Analistler de kapsamlı yapay zekâ etkisi nedeniyle hissede boğa (artış beklentisi) konumlarını koruyor.  

💳 Kredi kartı denince akla ilk gelen isimlerden biri olan Visa yılbaşından bu yana yaklaşık 10% yükseldi. Şirkete, hâlâ güçlü olan tüketici kredi kartı harcamaları yardımcı oldu. Hisseye yönelik ortalama hedef fiyatı, Visa hisselerinin yaklaşık 21% artabileceğini ima ediyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC