Borsa Yorumları

Bernstein’den Yüksek Kaliteli Hisseler

August 4, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bernstein’den Yüksek Kaliteli Hisseler

Bernstein’a göre, öngörülemeyen bir makro ortamın tam göbeğinde, kaliteli hisseler daha iyi performans göstermek için çok iyi konumlanmış.

📊 Analist Sarah McCarthy, ABD’de ekonomik büyümenin yavaşlamasını ve faizlerin yüksek seyretmeye devam etmesini bekliyor. McCarthy’e göre bu faktörler, yüksek kaliteli hisseler için tarihsel olarak elverişli koşullar oluşturuyor:

Yüksek kaliteli hisseler belirsiz bir makro zeminde oldukça cazip.” diyor ve makul bir fiyattan işlem gören kaliteli hisselerin, değerleme açısından filtrelenmemiş kaliteli hisselere benzer bir performans gösterdiğini belirtiyor.

Bu yorumlar göz önüne alındığında Bernstein, makul bir fiyat sepetinde kalitesini karşılayan hisselerin bir listesini derlemiş. Bu hisseler, kalite modelinin en üst beşte birlik diliminin altında yer alıyor.

🎯 Listedeki bazı isimlere ve analistlerin yorumlarına dilersen birlikte bakalım:

  • Texas Instruments (TXN)
  • Enterprise Products Partners (EPD)
  • Elevance Healthcare (ELV)
  • UnitedHealth Group (UNH)
  • Meta Platforms (META)
  • Microsoft (MSFT)

💻 2023’teki güçlü teknoloji rallisine rağmen, Microsoft ve Meta makul bir fiyattan işlem gören kaliteli hisseler listesine girdi. Bu iki hisse, sırasıyla 30,7 ve 23,2 ile listedeki en yüksek ileri fiyat-kazanç oranlarına sahip. 

Üretici yapay zekâyı çevreleyen coşkunun teknoloji hisselerini güçlendirmesiyle Microsoft hisseleri ocak ayından beri 37% yükseldi. Meta’nın hisseleri de hâlihazırda 161%’lik bir ralli yaparken, analistler META için 15,5%’lik bir artış daha öngörüyor. 

💊 Sağlık hizmetleri devi UnitedHealth Group da listede yer aldı. Hisseler 2023’te yaklaşık 5% gerilese de analistler şirkete yönelik boğa (artış beklentisi) konumlarını koruyor. Refinitiv’e göre, hisseyi izleyen analistlerin 85%’inden fazlası UnitedHealth’e “AL” veya “GÜÇLÜ AL” notu vermiş. Konsensüs ortalama hedef fiyatı da şirket hissesinin çarşamba günkü kapanışa göre 13,6% artabileceğini ima ediyor. 

Bernstein de temmuz ayında UnitedHealth’in notunu “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” seviyesine yükseltti.

Bernstein’den Yüksek Kaliteli Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC