Borsa Yorumları

Bernstein Analistleri 2024 Yılı İçin En İyi Teknoloji Hisselerini Seçti

December 18, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Bernstein Analistleri 2024 Yılı İçin En İyi Teknoloji Hisselerini Seçti

Yıl sonuna doğru artık gün saydığımız bugünlerde 2024’e yönelik birçok uzmanın da yorumu gündeme gelmeye başladı. Bernstein analistleri de 2024 yılında iyi performans gösterecek bir dizi teknoloji hissesi belirledi. Analistler, seçtikleri bu hisseler için tüm piyasa koşullarına üstün gelebileceğini ve çalışacak daha fazla alana sahip olduğunu söyledi. 

Bernstein analistlerinin seçtiği hisseler ise şunlar:

  • Broadcom (AVGO)
  • Uber (UBER)
  • PDD (PDD)
  • Taiwan Semiconductor (TSM)
  • Grab (GRAB)

Analistler Hisseler İçin Ne Dedi?

Grab (GRAB)

Araç çağırma ve teslimat şirketi Grab, 2023 yılında rakiplerine kıyasla biraz düşük bir performans göstermişti. Fakat Bernstein analisti Venugopal Garre, bu hissenin 2024 yılı için en iyi tercihlerden biri olduğunu düşünüyor. 

Garre, şirket için “sürekli kârlılık artışıyla birlikte cazip bir risk ödülü”ne sahip olduğunu düşünüyor. Analist ayrıca Grab’in, gıda dağıtım şirketlerinin bazı Asya ülkelerinde güçlenmesi nedeniyle birleşme ve satın alma faaliyetlerinde de bir oyuncu olmaya hazırlandığını belirtiyor. 

Broadcom (AVGO)

Bernstein analisti Stacy Rasgon, Broadcom’ın yaptığını “olağanüstü bir iş” olarak nitelendiriyor. VMWare satın alımının tamamlanmasıyla artık her şeyin daha da iyi bir hale gelebileceğini düşünen Rasgon; “Tarihsel olarak baktığımızda Broadcom’ın hisseleri, yapılan anlaşmalar sonrasında güçlü artışlar gösterdi” ifadelerini kullandı.

Bernstein’a göre yapay zekâ, şirketin yarı iletken gelirinin yaklaşık 25%’ini temsil ediyor. Bu noktada Rasgon ise Broadcom’ın, yapay zekâ alanında en iyi hikayelerden birini yazdığını öne sürüyor.

Uber (UBER)

Bernstein analisti Nikhil Devnani, Uber için “Harcamalardan kazanımlara kadar UBER, artık tam anlamıyla bir şirket” ifadelerini kullandı.

Şirketin, uygulanan yönetimin ve yeni ürünlerin karşılığını aldığını söyleyen Devnani, Uber’in ayrıca teslimat ve araç paylaşımında daha fazla pay alma becerisine sahip “hâlâ büyüyen bir şirket” olduğunu da ifade etti.

PDD (PDD)

Berstein’in 2024 için öne çıkardığı bir diğer şirket ise PDD. Bernstein analistlerine göre şirket, yerel e-ticaret pazarında pay kazanmaya devam ediyor ve 2024 yılında da bunun devam edebileceği konusunda da iyimserler. 

Analistler; “PDD, Çin e-ticaretinde üstün performans göstermeye devam ediyor. Hisselerin alım oranının daha da yükselebileciğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Taiwan Semiconductor (TSM)

Analistler, Taiwan Semiconductor’ın 2024 yılında Intel (INTC)’in bazı bilgi işlem parçalarının üretimini alabileceğini söyledi. Ayrıca analistler bunun, 2024 sonlarında TSM’nin gelirinin 1-3%’ünü, 2025 yılında ise daha fazlasını oluşturacağını düşünüyor.

Analistler, “Intel’in, TSM’nin toplam gelirine 10% katkıda bulunacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bernstein Analistleri 2024 Yılı İçin En İyi Teknoloji Hisselerini Seçti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: CNBC