Borsa Yorumları

Bed Bath & Beyond’un İflası Diğer Perakendecilere Yarayabilir!

April 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Bed Bath & Beyond’un İflası Diğer Perakendecilere Yarayabilir!

Oppenheimer’a göre, Bed Bath & Beyond (BBBY)’un iflası diğer perakendecilere fayda sağlayabilir. 

Bed Bath & Beyond iflas mı etti? Benim haberim yok” diyorsan seni Bed Bath & Beyond İflas Başvurusu Yaptı başlıklı içeriğimize alalım. 

Oppenheimer analisti Brian Nagel, “BBBY’den yapılan açıklamalar, şirket için bir alıcı çıkmazsa yönetimin operasyonları kademeli olarak sonlandıracağını ima ediyor. Bu zinciri kurtaracak bir alıcının ortaya çıkmasının zor olduğunu düşünüyoruz.” yorumunu yapıyor. 

“Buğday başak verince orak pahaya çıkar”: BBBY’nin iflası şirket için kötü haber olsa da bu durum diğer perakendeciler için bir rakibin eksilmesi demek. Ve BBBY gibi büyük bir zincirin pazardan çekilmesi de rakiplerinin ortaya çıkan talebi karşılama fırsatı elde ettiğini ima ediyor. 

Bazı perakende zincirlerinin, BBBY’den kalan pazar payını kaparak büyüyebileceğini düşünüyoruz” diyen Nagel’in seçtiği hisseler ise Williams-Sonoma (WSM) ve Wayfair (W).

Pottery Barn ve West Elm markalarıyla bilinen ev mobilyaları perakendecisi Williams-Sonoma hisseleri yılbaşından bu yana 4% yükselmiş. Oppenheimer da WSM için 125,40 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyat belirlemiş. 

Oppenheimer’ın “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notu verdiği bir diğer mobilyacı Wayfair’in en önemli gücü Nagel’e göre şirketin uyguladığı ciddi harcama kontrolleri. 

Bed Bath & Beyond’un İflası Diğer Perakendecilere Yarayabilir!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC